Instalacja "Lenny'ego" problem z ssl-cert

Pomoc dotycząca instalacji systemu
lemon
Posty: 1
Rejestracja: 26 lutego 2008, 00:09

Instalacja "Lenny'ego" problem z ssl-cert

Post autor: lemon »

Witam!
Wytestowalem juz wiekszosc dystrybucji i zdecydowalem ze zainstaluje debiana lenny'ego! Instalacja poszla bez problemu.. jednak po niedlugim czasie coś zchranilem i musialem zainstalować go na nowo co się okazało niemożliwe... za każdym razem kiedy instaluje na konfiguracji ssl-cert instalator zawiesza się na wieczność... i nic nie da się zrobić:/ ¦ciągałem świeższą wersję lennyego i ten sam problem za kazdym razem! Gdy instaluje etch'a i upgraduje go do lennyego pod koniec upgradu tez wyskakuje jakiś błąd... nie pamietam jak dokładnie to wy
glądało ale było coś z :dpkg (configure --error...) ...
Ktoś wie coś na temat tego pechowego ssl-cert??:/
pozder!
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

niedawno robiłem upgrade do lenny'ego. instalując najpierw etcha wystarczy, że ten pakiet z którym są problemy zainstalujesz ręcznie (np stąd ) poprzez

Kod: Zaznacz cały

dpkg -i ssl-cert_1.0.16_all.deb
problem jest z wersją 1.0.15 tego pakietu, która jest w repo lenny. możesz jeszcze rzucic okiem tutaj.
ts1990
Posty: 40
Rejestracja: 27 lutego 2008, 07:36

Post autor: ts1990 »

wow. ja mialem podobnie przy lennym. ja zapodalem sobie w nocy instalacje i poszedlem spac. budze sie rano i ? sie zainstalowalo i skonfigurowalo ladnie. tez myslalem ze sie zwieszalo, ale konfiguracja jest dosc dluga.
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

Też to miałem. Nie miałem czasu czekać aż to naprawią, więc podrzuciłem repo sid, potem apt-get update, zainstalowałem ssl-cert i znowu wróciłem do lenny. W efekcie zainstalowałem ten pakiet.
krondar
Posty: 7
Rejestracja: 01 marca 2008, 21:43

Post autor: krondar »

Problem dotyczył ssl-cert'a w wersji 1.0.15, po update do 1.0.16 problem nie występuje :) Wystarczy nowy obraz lennego, albo update systemu jeśli już go jakoś zainstalowałeś :)
ODPOWIEDZ