Dlaczego warto zaktualizować Debiana do wersji testowej

Pomoc dotycząca instalacji systemu
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

calif, oswajając się z tematem możesz robić notatki i na ich podstawie wykonać nowy opis.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Przypominam, że czeka nas w najbliższym czasie przyspieszone mrożenie gałęzi testowej Debiana i trwają gorączkowe prace nad wprowadzeniem pewnych ustalonych na DebConfie ulepszeń i zmian. W związku z tym do chwili, aż proces mrożenia nie rozpocznie się na dobre mogą trafiać się różne, nieprzewidziane kwiatki.
Z ostatniego tygodnia z poważniejszych zmian widzę wprowadzenie Gruba2, kto nie zdecydował się na wersje legacy ten na niego przejdzie.
sidjestgit
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 06 grudnia 2008, 17:55

Post autor: sidjestgit »

Mnie przy ostatniej aktualizacji doinstalowal sie mysql-server, juk i dragon player :)

Z pozytywnych nowosci - w klawiaturze "Microsoft Sidewinder X6" zaczął dzialac "potencjometr" od zmiany glosnosci (volume +/-).
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

yantar jest już jakiś bliżej określony termin zamrażania? Słyszałem coś o grudniu, ale czy to już przesądzone?
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

shevchenko1987 pisze:yantar jest już jakiś bliżej określony termin zamrażania? Słyszałem coś o grudniu, ale czy to już przesądzone?
Tak. Wciąż obowiązuje proponowana data zamrożenia w grudniu tego roku, wszystko oczywiście zależy do tego czy deweloperzy i programiści się wyrobią z zaplanowanymi zmianami. Nie należy traktować jej jako sztywnego terminu.
Awatar użytkownika
MMW
Posty: 28
Rejestracja: 20 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MMW »

Jaki jest orientacyjny czas od zamrożenia do wydania stabilnej wersji?
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Orientacyjnie 3-6 m-cy. Z czego przy Squeeze na pewno wszyscy będą pracować nad tym aby ten okres był jak najkrótszy i rozpocząć już planowy cykl wydawniczy tak jak to założono na letnim DebConfie. Tak czy siak formuła wydawnicza Debiana "Nowy Debian wychodzi kiedy jest gotowy" wciąż obowiązuje.
Awatar użytkownika
Katiusha
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 23 lipca 2008, 23:47
Lokalizacja: Z repo :P

Post autor: Katiusha »

Troche szkoda, bo Lenny z KDE 3.5.10 który nawiasem mówiąc baaaaaaaardzo mi się "podoba" (przystojniak ;-) ) chyba będzie miał zaszczyt być najkrótszym wydaniem stabilnym ze wszystkich wydań stabilnych. Chodzi mi o okres czasu przez który Lenny oficjalnie jest wersją stabilną Debiana.
Rok, może na maxa półtora?
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

Gdzieś czytałem (nie mogę teraz znaleźć), że Squeeze będzie trochę "wariackim" wydaniem stabilnym. A co się z tym wiąże, deweloperzy przewidują możliwość aktualizacji systemu bezpośrednio z Lennego do następcy Squeeze (z pominięciem Squeeze).
Awatar użytkownika
MMW
Posty: 28
Rejestracja: 20 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MMW »

yantar pisze:Orientacyjnie 3-6 m-cy.
Szkoda, to oznacza, że jakieś 6 miesięcy nie będzie dopływu świeżych paczek i system będzie się starzał :-(
Zablokowany