Dlaczego warto zaktualizować Debiana do wersji testowej

Pomoc dotycząca instalacji systemu
blady
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 21:23

Post autor: blady »

Czyli wychodzi na to że w tej chwili nowa wersja testing to wersja niestabilna która będzie się stawała powoli wersją testową tak. Pytam bo przed wczoraj instalowałem system na nowo i instalowałem tak jak zawsze a wyszły drobne problemy których wcześniej nie było. Problem dotyczy sterowników do nvidi i beryla. Dlatego zastanawia mnie poprostu czy wersja testowa to w tym momencie wersja niestabilna?
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Nie, wersja testowa to wersja testowa. Jest tak jak było, pakiety w testowej przeszły już testy.
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Pojawia Ci się wpis lenny/sid, bo część pakietów w lennym i sidzie ma te same wersje. Czyli np. jakiś pakiet X w lennym ma wersję 3.4-5, a w sidzie też ma 3.4-5 i dlatego masz lenny/sid.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

mlyczek pisze:Pojawia Ci się wpis lenny/sid, bo część pakietów w lennym i sidzie ma te same wersje. Czyli np. jakiś pakiet X w lennym ma wersję 3.4-5, a w sidzie też ma 3.4-5 i dlatego masz lenny/sid.
to nie do końca tak, to prostu te: lenny/sid to tylko oznaczenie którego ktoś jeszcze nie zmienił (widocznie uznał że jeszcze nie trzeba), a co do tego pliku /etc/debian_version to ten plik należy do base-files więc tylko jego możesz obwiniać o to że jest taki sam w Lennym i Sidzie.
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

Tylko raz maiłem taki przypadek z tetex-bin. Po reinstalacji nigdy już nie miałem z nim problemu. Nie wiem czemu tak było,
może przez moje eksperymenty z systemem, które czasem przyprawiały o dreszcze ;-)
bozenna
Posty: 4
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 12:54

Post autor: bozenna »

Witam.
Używam trochę już Debiana i dotychczas uważałam, że Testing jest raczej stabilny niż niestabilny. Po dzisiejszej wysypce xów mina mi zbledła. Zawsze byłam zdania, że co stable to stable. Woody był dobry, Sarge był dobry..teraz Etch jest jeszcze lepszy. Całe szczęście, że mam Etcha oprócz Lenny'ego z cudownie zaktualizowanym xorgiem - sterownikobójcą. Jakbym chciała cyrków to bym używała Sida, ale się dawno tego pokraki pozbyłam. Ubuntu jest od niego o niebo stabilniejszy. Tam pewnie nikomu by do głowy nie przyszło, że coś się może tak wywalić...a jakże się z ubuntu nabijamy. Stabilny Debian to ten którego wskazuje nazwa (po angielsku Stable) i ten nie ma sobie równych.

Jak ktoś ma Stable i mu nic więcej nie potrzeba - to niech przy nim zostanie, a jak mu potrzeba nowszego softu - to po to są backporty.

Oj Lenny. A taki byłeś fajny. Et tu Lenny contra me?
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

bożenna, z tego co wiem, to aktualne problemu jakie są w Lennym nie są spowodowanne dystrybucją, ale niekompatybilnymi sterownikami, więc Lenny jest jak najbardziej stabilny ;]

ale co prawda, problem występuje, tylko z tym problemem do tego co jest za niego odpowiedzialny (nvidia).
Awatar użytkownika
draco
Beginner
Posty: 258
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Post autor: draco »

Mnie działa wszystko na sterownikach nvidii 97.55 i 100.14.06 na lenny :>

// 100.14.09 też działają elegancko.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Mnie także wszystko działa, ale... ja sam konfigurowałem i kompilowałem kernel. Zauważyłem, że to właśnie kernelki dystrybucyjne (u mnie!) powodują problemy ze sterownikami.
bozenna
Posty: 4
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 12:54

Post autor: bozenna »

velmafia pisze:bożenna, z tego co wiem, to aktualne problemu jakie są w Lennym nie są spowodowanne dystrybucją, ale niekompatybilnymi sterownikami, więc Lenny jest jak najbardziej stabilny ]
boisz się słowa niestabilny, niech będzie niespójny. stable niestety ma ten plus, że jest spójny jako całość i nie ma miejsca na jakąś niekompatybilność (i to jeszcze ze sterownikami w oficjalnym repo).

skucha i tyle.
Zablokowany