Dlaczego warto zaktualizować Debiana do wersji testowej

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Panowie Pietruch i Ventrue: zrozumiecie mój punkt widzenia kiedy zaczniecie pracować na etacie - po 8 godzinach w pracy (a często i gęsto dłużej) naprawdę nie ma się ochoty poświęcać swojego wolnego czasu na majsterkowanie w systemie, są ciekawsze i przyjemniejsze rzeczy do robienia. I nie jest to trzęsienie portkami tylko życie.
Pietruch
Posty: 56
Rejestracja: 01 czerwca 2007, 01:22
Lokalizacja: Brzeg/Opole

Post autor: Pietruch »

Przecież nikt Ci nie każe majsterkować przy systemie. Opinia, że gałąź unstable jest stabilniejsza od niejednej stable w innych dystrybucjach nie wzięła się z powietrza, a testing jest jeszcze stabilniejszy. W przypadku Debiana nie ma co sugerować się, że coś jest testowe bo i tak jest stabilne :)
localh0st
Beginner
Posty: 190
Rejestracja: 05 września 2007, 16:45
Lokalizacja: Warka

Post autor: localh0st »

siewcu, też miałem problem gdy partycjonowałem ręcznie - system nie chciał mi absolutnie przyjąć konfiguracji i się zawieszał... rozwianiem było wybranie automatycznego podzielenia partycji. :-|

Próbowałem kilku płyt i wersji systemu (Etch, Lenny i bodajże Sarge).
siewcu
Posty: 39
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 21:33
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: siewcu »

Od wczoraj wieczór jestem szczęśliwym(jak na razie) posiadaczem Lenny'ego. Płyta z Lennym nie odpalała, więc zaktualizowałem Etcha. Jeszcze mam pytanko: jest sens częstego aktualizowania distro(apt-get dist-upgrade) ? Czy wystarczy wpisać raz na tydzień albo dwa apt-get update ?
EDIT:
A jednak nie szczęśliwym... apt-get install libwine* wine* xwine i zainstalował mi KDE... Da się to usunąć ? Raz że KDE mi nie pasuje a dwa, że raczej mi nie będzie chodzić za dobrze...
localh0st
Beginner
Posty: 190
Rejestracja: 05 września 2007, 16:45
Lokalizacja: Warka

Post autor: localh0st »

Apt-get update tylko aktualizuje to co jest w repo. Aktualizować pakiety zainstalowane w systemie możesz na dwa sposoby:

Kod: Zaznacz cały

apt-get upgrade {aktualizacja oprogramowania
apt-get dist-upgrade {chyba jasne-aktualizacja całego systemu
Przed każdą z tych komend, musisz wykonać apt-get update, żeby zaktualizować listę aplikacji w repo.

Co do KDE, to chyba

Kod: Zaznacz cały

su apt-get purge kde
I wyczyści wszystko z powiązaniami do KDE.

Zainstaluj potem (np.) kdebase, które zainstaluje KDE obcięte i qt (niektóre aplikacje go wymagają). Nigdy nie próbowałem, i nie jestem pewien czy Qt można zainstalować bez KDE.
Możesz spróbować zainstalować Qt bez KDE- zobaczysz czy ma jakieś zależności. Jeśli będzie chciało zainstalować KDE, to instaluj najpierw kdebase,

Myślę, że wyraziłem się jasno.

Pozdrawiam.
Rodzyn
Posty: 9
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rodzyn »

Mam pytanko: Wczoraj zassałem Lennego dziś odpalam DVD wszystko ok ale podchodzę do partycjonowania i.... wyświetla mi tylko cały dysk a przecież mam partycję a szczególnie mam na dysku Windowsa i Ubuntu i chcę za Ubuntu dać Debiana a Windowsa muszę zostawić tyle, że dziwne instalator debiana ich nie widzi :|
Sabaku no Gaara
Posty: 17
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 18:29
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Sabaku no Gaara »

Ja zaczynam powoli tracic nadzieje na to ze uda mi sie doprowadzic swoja grafike do ladu i skladu.

VIA Chrome9 HC (VN896)

Jak to ustrojstwo ustawic bo na vesa to nie wyrobie i nie moge sobie nawet CSa odpalic. Zalozylem temat w DESKTOP ale tam to chyba nikt nie zaglada :-(

Problem w tym jeszcze ze X zawiesza sie gdy chce sie wylogowac, przelogowac, czy nawet jak wystartuje Xy z konsoli i pozniej chce wrocic do niej to jest NON STOP czarny ekran, zwiecha i brak reakcji.
Rodzyn
Posty: 9
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rodzyn »

Mi się udało zainstalować i to z łatwością na... laptopie :) Nie wiem czemu na stacjonarce ciągle widzi wszystkie partycje jako cały dysk :/
Shaman
Posty: 3
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 17:02

Post autor: Shaman »

Mam dokładnie ten sam problem co Sabaku no Gaara, też zwiecha przy przejściu do konsoli.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Rodzyn pisze:Mam pytanko: Wczoraj zassałem Lennego dziś odpalam DVD wszystko ok ale podchodzę do partycjonowania i.... wyświetla mi tylko cały dysk a przecież mam partycję a szczególnie mam na dysku Windowsa i Ubuntu i chcę za Ubuntu dać Debiana a Windowsa muszę zostawić tyle, że dziwne instalator debiana ich nie widzi :|
Masz tam do wyboru bodajże, trzy opcje jedna z nich, to podziel dysk ręcznie czy coś takiego --- możesz bezpiecznie sprawdzić, zmiany są wprowadzane dopiero po zatwierdzeniu --- jest tam również dostępna obszerna pomoc.
Zablokowany