Dlaczego warto zaktualizować Debiana do wersji testowej

Pomoc dotycząca instalacji systemu
localh0st
Beginner
Posty: 190
Rejestracja: 05 września 2007, 16:45
Lokalizacja: Warka

Post autor: localh0st »

Może ściągnij płytę 1CD Lenny i z niej zainstaluj system? Płyta nie jest walnięta (netinstall?) i czy sumy md5 się zgadzają?

Według mnie nie powinno być aktualnie żadnych problemów z netinstall. :-/
Rodzyn
Posty: 9
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rodzyn »

Czyli jak się chce wersje testową to najlepiej od razu zassać można wersje testing zamiast stable? :)

PS: Nie wiecie może kiedy na mirrorach będzie wersja r2 4.0 etch?
localh0st
Beginner
Posty: 190
Rejestracja: 05 września 2007, 16:45
Lokalizacja: Warka

Post autor: localh0st »

Rodzyn, najlepiej tak, bo jeśli zainstalujesz system i dużo pakietów, skonfigurujesz to po aktualizacji czasem mogą być problemy (w szczególności po aktualizacji z jednej wersji systemu do drugiej).
Rodzyn
Posty: 9
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rodzyn »

To ok ściągam wersje testing DVD :)
siewcu
Posty: 39
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 21:33
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: siewcu »

Kiedy został wydany Etch ? Nie wiem czy ściągać Lenny'ego czy zostawić sobie Etch'a i poczekać na następną stabilną edycję.
Awatar użytkownika
3ndriu
Beginner
Posty: 246
Rejestracja: 15 kwietnia 2007, 18:00
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: 3ndriu »

Etch został wydany jakieś 7-8 miesięcy temu (nie pamiętam dokładnie). Lepiej nie czekaj na następną stabilną edycję. Lenny jest bardzo stabilny. Sam korzystam z Lenny'ego i jeszcze mnie nie zawiódł. Polecam aktualizację.
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

siewcu pisze:Kiedy został wydany Etch ? Nie wiem czy ściągać Lenny'ego czy zostawić sobie Etch'a i poczekać na następną stabilną edycję.
To zależy co jest dla Ciebie ważniejsze: stabilność czy "zabawa" w nowe pakiety. Jeśli wolisz stabilność i pewność, że nie będziesz tracił czasu na naprawę systemu jeśli coś pójdzie nie tak (a czasami tak bywa, zobacz wcześniejsze wpisy w tym wątku) to lepsza jest wersja stable (osobiście polecam). Jeśli natomiast nie straszne Ci majstrowanie przy systemie (a może nawet to lubisz) to wybierz testing.

Pozdrawiam
Pietruch
Posty: 56
Rejestracja: 01 czerwca 2007, 01:22
Lokalizacja: Brzeg/Opole

Post autor: Pietruch »

Gadasz (: Gdybym miał określić każdą z gałęzi jakąś nazwą, to Etch z pewnością dorobił by się 'serwer' a Lenny 'serwer/desktop'. Naprawdę nie ma co trząść portkami, bo przy Sidzie nie ma za wiele roboty a jest teoretycznie najmniej stabilny, a Lenny jest jeszcze bardziej stabilny (:
Etch został wydany 1.04 bądź ok 11.04 jeszcze tego roku (nie pamiętam dokładnie)
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

Etch został wydany 8.04.07 :)
davidoski pisze:jeśli coś pójdzie nie tak
Nawet w stable może coś pójść nie tak ;)
Jest tak jak mówi Pietruch: W Sidzie zazwyczaj* naprawa polega na poczekaniu aż władują do repozytoriów brakujące paczki, lub pobranie paczek z repozytorium Lenny/Testing :)

*odczucia subiektywne ;)
siewcu
Posty: 39
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 21:33
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: siewcu »

Mam problem z instalacją Lenny'ego... Nie chcę Etcha aktualizować, bo mam za dużo rzeczy i czytałem, że może system paść więc chciałem zainstalować Lenny'ego. ¦ciągnąłem z netu obraz, sumy md5 sprawdzałem przy każdym kopiowaniu(z netu na dysk, z dysku na mp3 i z mp3 na kompa) i się zgadzają. Instalacja systemu staje za partycjonowaniem. Wybieram metodę ręczną, czekam godzinę i nic. Przewodnik po całym dysku też nic. O co chodzi ?
Zablokowany