Skąd pobrać instalacyjne wersje obrazów iso Debiana?

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Awatar użytkownika
Matius
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwietnia 2007, 17:01
Lokalizacja: z nieba :)

Post autor: Matius »

Hm pójdzie spoko na tym sprzęcie tylko zamiast gnoma bym xfce wybrał będzie sprawniej chodzić napisz jaka tam jest grafika i karta dzwiękowa ale raczej powinno wszystko działać poprawnie
F.E.O.S
Posty: 19
Rejestracja: 14 października 2007, 20:18
Lokalizacja: Kielce

Post autor: F.E.O.S »

Grafika to jest: S3 Inc. 86c270 - 294 Savage / Mx - MV

Karta Muzyczna : ESS Allegro PCI

A nie bendzie się wieszał wolno chodził jak bendę chodził po netie albo jakies inne zeczy robił 20 Gb wystarczy miesca na dysku
Awatar użytkownika
Matius
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwietnia 2007, 17:01
Lokalizacja: z nieba :)

Post autor: Matius »

Raczej wszystko powinno działać a to czy będzie szybszy czy wolniejszy zależy od środowiska jakie sobie wybierzesz myśle że xfce nie będzie za ciężkie na ten sprzęt 20 Gb w zupełności wystarczy no chyba, że będziesz tam masę rzeczy gromadził. Na system potrzeba jakieś ~2GB na home tyle ile ci pasuje ;]
budzio
Posty: 2
Rejestracja: 05 grudnia 2007, 13:50

Post autor: budzio »

Czy może mnie ktoś uświadomić skąd ściągnąć obraz płyty do wersji testing.
Niestety linki podane przez Was wcześniej kierują do folderów bez plików obrazu. Sytuacja taka trwa od poniedziałku.

z góry dzięki za okazaną pomoc :)
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

budzio
Posty: 2
Rejestracja: 05 grudnia 2007, 13:50

Post autor: budzio »

dzięki
Zasugerowałem sie tym zr http://www.debian.org w dziale "Jak pobrać Debiana" kieruje do "weekly-builds". Tutorial z pierwszego posta również
Awatar użytkownika
zomer
Beginner
Posty: 322
Rejestracja: 26 października 2007, 15:52
Lokalizacja: Podkarpacie

CD czy DVD

Post autor: zomer »

Mam zainstalowanego Debiana z płyty DVD (nie miałem możliwości wyboru środowiska graficznego, na dzień dobry był GNOME). Pracuje na KDE i zdarzają się dziwne zachowania programów, które w założeniu miały pracować na GNOME.
Pobieram CD z KDE. Przeinstaluje system. Mam nadzieję że to rozwiąże moje problemy z brzydko wyglądającym Synapic, oraz inne anomalia związane z używaniem programów na KDE, które poprzednio pracowały w GNOME.
Szkoda tylko że podczas instalacji z DVD nie mam możliwości wybrania domyślnie KDE i muszę po pierwszym starcie x-sów oglądać gnoma.
Brun3k
Posty: 1
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 20:39

Post autor: Brun3k »

Siemka ja jestem kompletnie zielony sciagnalem wersje ta przez windows a przez to ze mam neo nie laczy mnie z siecia da sie cos z tym zrobic czy musze z plytki koniecznie instalowac?? prosze o pomoc
Awatar użytkownika
zomer
Beginner
Posty: 322
Rejestracja: 26 października 2007, 15:52
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: zomer »

Opisz problem. Co Cię nie łączy?. Wogóle nie masz połączenia z netem. To jak pobrałeś wersje z internetu :) .Napisz jaki masz modem (router)?. Może nie zainstalowałeś sterowników do jakiegoś sagem`a, a może nie ustawiłeś parametrów sieci. W centrum sterowania możesz to zrobić. Jak nie wiesz jakie masz IP i maske podsieci to wpisz

Kod: Zaznacz cały

ifconfig
w konsoli jako root. W ogóle to na jakim etapie instalacji jesteś?. Podczas instalacji instalator prosi o podanie parametrów sieci (domyślnie robi to automatycznie) ale ja musiałem wpisać ręcznie.
Awatar użytkownika
davidoski
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 17 kwietnia 2007, 10:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: davidoski »

Zablokowany