Problem z dyskiem

Pomoc dotycząca instalacji systemu
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

gson pisze:¦ciągnij nowego testinga - w podanym niżej linku masz info, że nowy instalator ma domyślnie jajko 2.6.18. Czyli pobierz sobie testinga z nowy instalatorem powinno pomóc :)
Podążając za tym linkiem trafiłem na stronę i znalazłem coś takiego:
Debian Installer etch RC1 pisze:This new version of the installer uses and installs the 2.6.17 kernel which is now the default for all architectures.
według mnie to nie bardzo ma się do kernela 2.6.18
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Instalator/dystrybucja etch uzywa 2.6.17 bo 2.6.18 jeszcze jest bardzo mocno testowane. W RC2 powinno juz by2 2.6.18 (i w ostatecznym wydaniu, plus ewentualne krytyczne poprawki).
paras
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2006, 21:07

Post autor: paras »

Właśnie dziś zaczynam ściągać tego testinga i zobaczymy...
Wcześniej próbowałem płytami instalacyjnymi naprawić problem ale żadna konsola odzyskiwania systemu się nieuruchomiła ani nawet nieudało zainstalowanie nowego XPeka bo...... instalator niewykrywa dysków!!!
Próbowałem też różnych wersji Debiana i nic, choć wersja testowa była z 2005.
Jak ściągnę nowsze to napiszę co dalej.
Pozdrawiam
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Słuchaj z tym instalatorem nie ma zadnych problemow. On idzie nawet na najnowszym sprzecie. Takze smialo go sciagaj i instaluj. Jak nie chcesz na plytke to mozesz spokojnie na pendriva. Ja tak probowalem, tylko trzeba sobie zrobic boot na pendrivie. W dokumentacji Debiana jest opis swietny jak to zrobic.

Tak czy inaczej najprosciej jest nagrac na plyte :)
paras
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2006, 21:07

Post autor: paras »

Pomogło!!!!
Dzięki wszystkim i pozdrawiam!
ODPOWIEDZ