Zanim zainstaluję, muszę znać odpowiedź na parę pytań - ISCSI+OCFS2....

Pomoc dotycząca instalacji systemu
4096
Posty: 2
Rejestracja: 13 listopada 2017, 22:30

Zanim zainstaluję, muszę znać odpowiedź na parę pytań - ISCSI+OCFS2....

Post autor: 4096 » 13 listopada 2017, 22:45

Witam

Proszę o odpowiedź na poniżej przeze mnie przygotowane pytania. Odpowiedzi rozwieją, mam nadzieję wszelkie moje wątpliwości.

1. Chcę zainstalować najnowszego Debiana ( minimal ) - stabilną wersję + najlżejsze środowisko graficzne + ISCSI TARGET SERVER ( np. Open-ISCSI lub inny ) - oraz użyć kontenera z systemem plików OCFS2, aby klienci INITIATIORS łącząc się z ISCSI TARGETEM, mogli po prostu korzystać z systemu plików OCFS2 - czy jest to możliwe ?

2. OCFS2 - czy ten system plików, pozwoli mi, aby X - INITIATORÓW ISCSI, mogło sobie przeglądać zasoby serwera, obserwując dynamiczne zmiany na serwerze w systemie plików ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uruchomiłem na Windows pyTarget, który jest darmowy. Działa bardzo dobrze. Jednak, system plików, tak mi się wydaje, nie pozwala mi na oglądanie dynamicznie zmian, które wprowadzają do zasobów inni INITIATORZY przez ISCSI. Dlatego też przyszedłem na forum dopytać, jak sobie z tym poradzić. Przypuszczam że tylko na Linuxie rozwiążę ten problem.

Chciałbym doprowadzić do sytuacji, w której ten cały mechanizm SAN, przypomina działaniem zwykły Windowsowy LAN-SMB. Aby zmiany w plikach pokazywał się dynamicznie, aby inni klienci podłączeni do sieci, widzieli te zmiany dynamicznie.

Proszę o wskazówki, zależy mi na wydajności, dlatego wprowadziłem do postu system plików OCFS2.

ODPOWIEDZ