Ile jest potrzebnych p

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

mireks pisze:-serwer mogłem wybrać przy instalacji i go zaznaczyłem. Doszedłem do punkty ustawienia parametrów VGA.
Po zainstalowaniu wszystkiego klepnąłem startx i pojawił się bardzo, bardzo stary interfejs w którym zamiast kursora myszki w formie strzałki pojawił się charakterystyczny biały krzyżyk, a tłem była tapetka w drobniutką szachownicę. Natomiast instalator nawet nie wspomniał o GNOM czy KDE co jest o tyle dziwne, że przynajmniej powinien zaproponować jakiś wybór jak to zwykle bywało np w RED HAT czy Aurox.
Wszystko się dobrze zainstalowało ale nie masz GNOME ani KDE. Czemu - nie wiem. Skoro ich nie masz to po prostu sam zainstaluj:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install gnome gdm
lub

Kod: Zaznacz cały

apt-get install kde kdm
Możesz jeszcze inne środowiska zainstalować ja jednak polecam GNOME. Co do mc to:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install mc
Zainstaluj sobie także synaptic, będziesz mógł w prostu sposób ( zależy co kto lubi) zainstalować pakiety - ale tylko w x'ach:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install synaptic
Na razie tyle :) Jak coś jeszcze to pisz.

Pozdrawiam!
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

mireks pisze:Natomiast instalator nawet nie wspomniał o GNOM czy KDE co jest o tyle dziwne, że przynajmniej powinien zaproponować jakiś wybór jak to zwykle bywało np w RED HAT czy Aurox.
No i druga sprawa to fakt, że domyślnie nie instaluje się Midnight Commander :(
Cóż trzeba zrozumieć jedną podstawową różnice. Instalując Redhata czy Auroxa instalujesz na zasadzie "zainstaluj cały śmietnik a ja będę używał 5%" w Debianie system praktycznie instaluj tylko podstawę a potem używając apt-get czy aptitude instalujesz to czego potrzebujesz (nie każdy używa Midnight Commandera więc dlaczego miałby być domyślnie zainstalowany).
ODPOWIEDZ