Linux - instalacja spod Windowsa, czy to możliwe?

Pomoc dotycząca instalacji systemu
djmac
Posty: 2
Rejestracja: 23 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Przasnysz

Linux - instalacja spod Windowsa, czy to możliwe?

Post autor: djmac »

pytanie takie jak wyzej, chodzi dokladnie o Debiana bo mam 7 obrazow na hdd i nie posiadam w tej chwili plyt a bardzo bym chcial miec go juz dzis na kompie... jesli to jakos mozliwe to prosze o pomoc .

w jaki najprostszy sposob mozna tego dokonac, bardzo prosilbym o jakis opis

mialem wczenisje do czynienia z linuxem np. suse, auroxem, ubuntu, manrdiva, mandrake. Ale chodzi o fakt instalacji w jakis sposob zeby nie nagrywac plyt tylko skorzystac z tych obrazow ktore mam pod win. na hdd
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

djmac, na dobreprogramy.pl odpowiedziano Ci, czyż nie? Ale rozumiem Cię bo nie raz sam piszę na dwóch forach to samo żeby zobaczyć gdzie co powiedzą i wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski.

Ale wracając do tematu, gdzieś już o tym słyszałem, że jest taka możliwość. ¯e niby nową partycję trzeba zrobić czy jakoś tak...ale dokładnie nie pamiętam.

Wiem, że nie masz nagrywarki ale czy masz stację dyskietek (floppy)? Jeżeli masz to możesz nagrać tam instalkę Debiana a następnie z dyskietki instalować. Ale będziesz musiał pobrać pakietu z netu więc jeśli masz neo to wariant z dyskietką odpada.

Pozdrawiam!
djmac
Posty: 2
Rejestracja: 23 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: djmac »

wlasnie z dobreprogramy.pl wiele sie nie dowiedzialem :-?

wiec stacje dyskietek mam, dyskietke tez jakas znajde tylko co sciagnac skad ile to zajmuje ? no a juz chyba jak to odpalic sobie poradze *tzn trzeba ustawic zeby pierwsza startowala floppy ;) a potem rreszta ;) )

[ Dodano: 2006-10-23, 20:42 ]
Hmm wiec dzieki pomocy forumowicza Kaka' zainstalowalem w rezultacie Knoppixa gdyz wyjasnił mi to w nastepujacy sposób
"...Knoppix bazuje na Debianie...procedury, programy itp. są dokładnie te same..." ;)

takze co do instalacji z 7 obrazow narazie rezygnuje ale jesli uda mi sie je nagrac napewno to uczynie i choc na chwile moze dluzej bede chcial zobaczec to co planowalem :) dzieki i pozdrawiam
konju009
Posty: 70
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 22:23
Lokalizacja: Gdynia (Polska)

Post autor: konju009 »

mozesz zainstalowaź debian'a na wirtulanej maszynie. poprostu jest taki program który pozwala stworzyć na jednym systemie i jednym komputerze fizycznym kilka wirtualnych maszyn.wtedy uzywasz windows'a jako systemu podstawowego uruchamiasz program VMware workstation tworzysz wirtualna maszyne przydielasz jej ilośc pamieci ram (program potrzebuje troche ram'u) jesli masz mniej nic 512 mB ram'u to nie radze instalowac VMware.
ODPOWIEDZ