Laptop Dell - instaalcja Debiana

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Awatar użytkownika
bobea
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2015, 05:20

Laptop Dell - instalacja Debiana

Post autor: bobea »

No dobra! Święta, czyli trochę więcej czasu, więc zabieram się za instalację systemu... tylko pojawił się problem - na moim Dell niestety nie ma standardowego BIOS i trochę boję się w nim cokolwiek zmieniać, żeby nic nie popsuć :( Mam takie pytanie - zna ktoś jakiś dobry poradnik jak odpalić instalację systemu (na laptopie Dell) tak, żeby nic nie popsuć w ustawieniach, bo czytałem już kilka wpisów na ang. forach i jest dość duże ryzyko, że może coś popsuć się z odpalaniem windowsa (który jak wcześniej pisałem potrzebuję do pracy). Bardzo będę wdzięczny za każdą poradę czy przydatny link, bo niestety nie jestem informatykiem i niektóre bardziej skomplikowane działania systemowe trochę mnie przerastają :P

dzięki i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Podaj model laptopa i umieść go też w tytule wątku. Napisz jaką wersję Debiana chcesz instalować.

Nie podpinaj się pod tematy innych użytkowników - to nie jest nieistniejące już forum Ubuntu ...
Awatar użytkownika
bobea
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2015, 05:20

Post autor: bobea »

Ok, tamten temat też był mój :P

Mój laptop - Dell Inspiron 3542
rflt
Posty: 9
Rejestracja: 26 listopada 2014, 13:55

Post autor: rflt »

Jak się boisz że coś zepsujesz i nie chcesz stracić Windowsa, to zainstaluj sobie Debiana na wirtualnej maszynie. O wiele lepsze rozwiązanie w Twoim przypadku niż się zamartwiać że coś popsujesz.
Awatar użytkownika
bobea
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2015, 05:20

Post autor: bobea »

Długo nie było odpowiedzi, więc zainstalowałem Debiana na jednym z moich starych laptopów :) jak na razie męczę się z instalacją sterowników do wifi, ale już napisałem na ten temat inny wątek :D
Awatar użytkownika
bobea
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2015, 05:20

Post autor: bobea »

Mimo, że temat stary to jakby ktoś szukał informacji o instalacji Debiana na laptopie Dell to znalazłem coś takiego:

http://www.dell.com/support/article/pl/ ... N151664/pl

Może komuś się przyda, ja jeszcze nie instalowałem :)
ODPOWIEDZ