Debian Wersja Stabilna czy Testowa

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Awatar użytkownika
szelma
Beginner
Posty: 185
Rejestracja: 02 sierpnia 2014, 10:45

Post autor: szelma »

@up jak tu się uczyć systemu skoro wszystko działa :p Ja uczę się na Sid'zie.Maaasa aktualizacji i fakt! czaaasem coś się sypnie po upgrade a zazwyczaj jak się dużo miesza w systemie, ale ogólnie wymiata i jest to bardzo stabilna bestyja. Porzuciłem nawet drogi Yampressie Twój sposób na backup by nie iść na łatwiznę :D Mam jakiegoś malutkiego knoppixa na pentaku w razie "W" jakby padło wszystko,a tak to z pomocą terminala i Waszą daję rade ;) moim zdaniem debian jest duuuużo mądrzejszy np. od ubuntu
Awatar użytkownika
jack9
Posty: 66
Rejestracja: 01 marca 2014, 17:40

Post autor: jack9 »

ja na laptopie mam dwa linuksy jeden z nich to sid ( do rozkrywki i zarazem do nauki o linuksie) i bardzo szybki jest. Używam wersji xfce :)
klavierkrk
Beginner
Posty: 257
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:18

Post autor: klavierkrk »

Uzywalem stabilnej, ale przesiadlem sie na SiD.
Zero problemow. Kazda aktualizacja weszla bez wiekszych zgrzytow. Aktualizuje 1 raz/miesiac okolo.
Jak komus nie przeszkadzaja numerki, to mozna zostac przy stabilnej.
U mnie bylo tak, ze jeden z programow musial miec najnowsza wersje. Instalacja tego pociagnela za soba szereg zaleznosci. Zaczely sie schody - nagle system w czesci mial numerki ze stabilnej, ale w innej czesci najnowsze.
Postanowilem zaryzykowac i upgrade do SiDa.

Generalnie jakbym korzystal wiecej z Linuxa, to bylaby opcja SiD+dobry backup (sa rozne mozliwosci backupu systemu).
Nie chce mi sie robic backupu, wiec jest tylko sam SiD.
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

klavierkrk
Jak ci działa bez grzytów jak ci polskie znaki nie działają?
Jesteśmy na polskim forum - proszę używać polskich znaków.
ODPOWIEDZ