Odinstalowanie Debiana Wheezy

Pomoc dotycząca instalacji systemu
mysticman
Posty: 1
Rejestracja: 31 lipca 2013, 12:59

Odinstalowanie Debiana Wheezy

Post autor: mysticman »

Witam,
kilka dni temu kupiłem z laptop ASUS-a z zainstalowanym systemem Debian Wheezy. Ponieważ nie znam się na Linuksie chciałem go odinstalować i zainstalować Win 8. Jednak podczas instalacji wyświetla się informacja że mam dwie partycje: systemowa 256 MB i ogólna 250 GB lecz nie w systemie NTSF wobec czego nie mogę kontynuować instalacji. Niestety nie znam nikogo kto zna się na linuksie stąd moja bezpośrednia prośba do forumowiczów o poradę. Przeglądając internet sensownej odpowiedzi na to pytanie niestety nie znalazłem. Jestem już starszym panem ze średnią znajomością komputerów.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
kodama
Junior Member
Posty: 633
Rejestracja: 23 maja 2010, 22:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kodama »

A nie ma tam w instalatorze W8 jakiejś opcji usuwania wszystkich partycji na dysku, tak, żeby nowo instalowany system założył je sobie od nowa sam po swojemu?

http://www.techspot.com/community/topic ... ew.181385/ konkretnie krok 10

Na pewno jest tam coś takiego (bo widzę, że ten instalator bardzo podobny do W7), że po wskazaniu i zaznaczeniu kursorem konkretnej partycji można zrobić Usuń/Delete. Zakładam, że skoro nie chcesz Debiana to spokojnie możesz wszystko wyciąć w pień i nie przejmować się niczym.

Swoją drogą - ASUS sprzedaje komputery z Debianem? Nieźle :)
agavoides
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 23 listopada 2008, 16:14
Lokalizacja: Otwock

Post autor: agavoides »

Witaj
Ja też jestem starszym panem i też ze słabą znajomością komputerów. Namawiam Cię na zostawienie Debiana choć na chwilę i podjęcie próby zaprzyjaźnienia się z tym systemem.
Zaręczam że warto.
Masz już łatwiej bo nie musisz systemu instalować ja musiałem. A dobrze zainstalowany Debian będzie działał wieki.
Gdyby jednak zdarzyły się jakieś problemy to to forum jest bardzo przyjazny i prawie zawsze jakąś radę Koledzy z forum znajdują
Ja mimo dużych trudności na początku pracy z Debianem, teraz nie wyobrażam sobie powrotu do Windows.
No chyba że komputera używasz do specyficznego zadania i linuks sobie z tym nie radzi. Jest to jednak raczej mało prawdopodobne. Ja nadal czekam na dobry darmowy na Debiana program OCR czytający polskie znaki i to mi się zdaje jedyny mankament.
Zacznij z Debianem nie będziesz żałował
Jurek
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

czyszczenie MBR ... /GPT table
ODPOWIEDZ