[+] Instalacja Debiana zawiesza si

Pomoc dotycząca instalacji systemu
mike26
Beginner
Posty: 170
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 16:33

[+] Instalacja Debiana zawiesza się podczas szukania sprzętu sieciowego

Post autor: mike26 »

Wreszcie znalazłem chwilę czasu i postanowiłem zainstalować Debiana. Jednak ze względu na chwilowy brak napędu CD-ROM "pożyczyłem kabel SATA", instalację musiałem przeprowadzić z dysku pendrive. Zrobiłem startowy dysk pendraive, na początku za pomocą programu LinuxLive USB Creator, a następnie z pomocą programu unetbootin. W obydwu przypadkach instalacja zawiesza się podczas szukania sprzętu sieciowego.
Po wciśnięciu klawiszy ctrl+alt+F4 wyskakuję coś takiego. https://www.dropbox.com/sh/k9jdwwnqapxh0la/0XOa9Y7Mu-#/
Aha zdjęcia pokazują instalację wersji testowej xfce, przy próbie instalacji wersji stabilnej występuję taki sam błąd.

Edycja:
Rozwiązanie znalazłem z pomocą Google, że należy usunąć stację dyskietek w biosie, po czym rzeczywiście instalacja ruszyła.
dejmien666
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 00:26

Post autor: dejmien666 »

Mam dokładnie ten sam problem - tylko na laptopie, gdzie nie ma stacji dyskietek, ktoś zna rozwiązanie?
mike26
Beginner
Posty: 170
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 16:33

Post autor: mike26 »

To nic, ja w komputerze też nie mam fizycznej stacji dyskietek. Wejdź do biosu i zobacz może rozwiązanie jest takie samo.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Mnie to wygląda na jakieś problemy z dyskiem.
dejmien666
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 00:26

Post autor: dejmien666 »

Ja nawet nie mam opcji dotyczącej stacji dyskietek w biosie. Jedyne co mam z dyskiem wspólnego to wyłączenie AHCI, ale to by sprawiło, że Windows 7 padłby na plecy.

Problemy z dyskiem? Obraz płyty nagrywałem najpierw na usbm a następnie na cd. W obu przypadkach to samo. Jedyną sensowną opcją instalacji systemu w tym momencie jest instalacja Debiana Wheezy, a następnie kompletna aktualizacja, jednak to zrobiło mi spory bałagan w systemie i konfiguracji środowiska graficznego - przynajmniej w przypadku xfce4 z kde było wszystko w porządku.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Dyskiem twardym.
dejmien666
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 00:26

Post autor: dejmien666 »

Wszystko już działa z mojej strony - wystarczyło w biosie wyłączyć broadcoma.
ODPOWIEDZ