Instalacja bez CD

Pomoc dotycząca instalacji systemu
kudzik
Posty: 2
Rejestracja: 06 października 2006, 17:33

Instalacja bez CD

Post autor: kudzik »

Witam.

A więc tak, chce zainstalować Debiana niestety komp nie posiada CD romu, (nie ma mozliwości podłączenia), jedynym czym dysponuje to FDD i obrazem płyty netinstall, czy jest możliwość uruchomienia kompa z dyskietki i rozpoczęcia instalacji z obrazu ISO który znajduje się na dysku.

Jestem początkującym użytkownikiem, a niestety nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji w jaki sposób to wykonać.

Z góry dziękuje za pomoc
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

http://www.us.debian.org/distrib/netinst

Poczytaj o tym jak nagrać instalkę na dyskietkę. Potem tylko odpalasz dyskietkę i instalujesz, a system sam ściągnie potrzebne rzeczy z neta. Jeśli masz wolne łącze to może to trochę potrwać.

Pozdrawiam!
kudzik
Posty: 2
Rejestracja: 06 października 2006, 17:33

Post autor: kudzik »

w ostateczności właśnie tak zrobie, ale jeśli można to jeszcze zgłębie troche temat.

mam jeszcze jednego kompa z zainstalowaną windą, mogę podpiąć do niego dysk na którym ma być debian, czy jest możliwość zainstalowania systemu bazowego właśnie w ten sposób ?. Dodam że nie mogę zainstalować ani zbootować systemu z płyty na drugim kompie (brak obsługi kontrolera jmicron)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Jeśli chodzi jeszcze o instalację z dyskietki to zobacz do ShoutBox tam już był poruszany ten temat.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

kudzik pisze:mam jeszcze jednego kompa z zainstalowaną windą, mogę podpiąć do niego dysk na którym ma być debian, czy jest możliwość zainstalowania systemu bazowego właśnie w ten sposób ?.
tak możesz przepiąć dysk do innego PC-ta i na innym kompie zainstalować Debiana, a potem tylko przepiąć z powrotem dysk do tego PC bez CD-ROMu.
bynajmniej ja tak robiłem, instalowałem GNU/Linuksa na swoim PC, a potem gdy przenosiłem dysk do kogo innego to odpalałem tam GNU/Linuksa.
można tak robić ponieważ na obsługę sprzętu w GNU/Linuksie odpowiada jądro (ang. kernel), a instalując Debiana z płytki instalujesz jądro dystrybucyjne, które ma domyślnie wkompilowaną obsługę dużej ilości sprzętu.


aloha


---------
edit
--------

najlepiej żebyś nie miał problemów podczas instalacji to całkiem odepnij dysk z windą.
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

ODPOWIEDZ