Instalacja Debiana bez dost

Pomoc dotycząca instalacji systemu
lomo
Posty: 3
Rejestracja: 23 marca 2013, 21:18

Instalacja Debiana bez dostępu do internetu

Post autor: lomo »

Witam.
Mam pewnie problem. Instaluję Debiana wersję stabilną 6.0.6. Instalowałem go wcześniej na maszynie wirtualnej gdy miałem dostęp do internetu i instalacja przebiegła pomyślnie bez żadnego problemu.

Teraz chciałem go zainstalować obok systemu Windows, ale podczas instalacji nie jestem w stanie połączyć się z internetem. Instalator nie wykrywa mojej karty bezprzewodowej (intel centrino wireless 135 n) ani karty ethernet (killer gigabit ethernet controller e2200).

Z listy sterowników, którą proponuje Debian nie widzę sterownika do żadnej z tych kart. Problem jest taki, że po instalacji bez dostępu do internetu Debian nie posiada interfejsu graficznego.

Płyta instalacyjna powinna go zawierać, bo pożyczyłem ją od nauczyciela ze szkoły i nawet doradzał instalację bez internetu.

Mimo wszystko, nawet gdy pobiorę obraz, który pozwoli mi zainstalować system z interfejsem graficznym to nadal nie mam dostępu do internetu.

Czy ktoś jest w stanie mi w jakikolwiek sposób pomóc? Zaznaczę tu, że w kwestii Linuksa jestem laikiem. Gdy zainstalowałem Ubuntu to wszystko było w porządku. Od razu wykryło obydwie karty i działało wszystko bez problemowo. Z Debianem niestety mam problem.
Awatar użytkownika
jacbob77
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 września 2007, 13:27

Post autor: jacbob77 »

Witam,
spróbuj zainstalować wersję testową (Wheezy), w której jest nowsze jądro i sprawdź czy masz w systemie zainstalowany pakiet firmware-iwlwifi. W Squeeze jest wersja 2.6... a ta karta działa z wersją 3.2 [Źródło]
Myślę, że zainstalowanie nowszej wersji rozwiąże także problem z kartą ethernet.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

Musisz pobrać całą pierwszą płytę CD/DVD, a nie netinstal i w czasie instalacji w oknie "Wybór Oprogramowania" zaznaczyć środowisko graficzne.
threads/743-Poradnik-instalacji-Debiana

Co do wersji to również polecam Wheezy, jest już bardzo stabilny, a data jego wydania to kwestia najbliższych tygodni.
Jeżeli jednak zdecydujesz się na squeeze to będziesz musiał skorzystać z backportów, żeby uruchomić karty sieciowe.
lomo
Posty: 3
Rejestracja: 23 marca 2013, 21:18

Post autor: lomo »

Wersje właśnie miałem tą całą 700MB, a mimo to brakowało w niej środowiska graficznego. Mimo to wcześniej jak zainstalowałem ze środowiskiem graficznym to nie było dostępu do internetu. Spróbuję tak jak mówicie tą wersję Wheezy i zobaczę czy będzie działać.
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

To w takim razie musiałeś zapomnieć o zaznaczeniu instalacji środowiska graficznego.
pr0t
Posty: 19
Rejestracja: 31 maja 2012, 12:41

Post autor: pr0t »

A jesteś pewien że system Ci się ładuje na na poziomie 5? Sprawdź swój wpis w katalogu /etc/inittab.
lomo
Posty: 3
Rejestracja: 23 marca 2013, 21:18

Post autor: lomo »

Zapomniałem odpisać. System przy instalacji z wersją jądra 3.2 działał poprawnie (był dostęp do internetu i wykrywało mi zarówno kartę wifi jak i ethernet).
ODPOWIEDZ