Debian 3.1 r2 instalacja maly problem

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

ok thx wszystkim dzisiaj nagrałem nowy obraz i udało się zainstalować =] wszystko trwało chyba z 15 minut lol
Czyli była to wina płyty.

Ja się kiedyś spotkałem z opinią, że płyty CD/DVD są NIE podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia W pewnym sensie to racja bo jeśli się "dba" o płytę to może ona działać wiecznie. Moja najstarsza płyta jest z roku 1996 i jeszcze działa!

Pozdro!
b0b0
Posty: 10
Rejestracja: 02 września 2006, 17:34

Post autor: b0b0 »

ja o moje płyty bardzo dbam każda w osobym pudełku na stojaku :-D jak sie jakaś przypadkiem popalcuje to czyszcze płynem a ta która nie działała kupiłem dzień przed nagraniem na nią debiana

Pzdr!
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

ja o moje płyty bardzo dbam każda w osobym pudełku na stojaku :-D jak sie jakaś przypadkiem popalcuje to czyszcze płynem a ta która nie działała kupiłem dzień przed nagraniem na nią debiana
Ja o moje płyty też dbam ;-) Nie pamiętam żeby jakaś mi się zepsuła itp.

Nieraz tak jest, że albo płyta jest zepsuta przed nagraniem albo się za szybko coś nagrywa albo...kupi się "felerną" płytę za 30gr - nawet takie płyty są w sklepach! ;-)


Pozdrawiam!
b0b0
Posty: 10
Rejestracja: 02 września 2006, 17:34

Post autor: b0b0 »

thx juz mam neta teraz niech mi tylko jeszcze ktos powie jak zrobic zeby te ustawienia sie zapisaly bo teraz musze je wpisywac co na nowo wlacze kompa i jak by mi jeszcze ktos powiedzial co zrobic zeby mozna bylo wpisywac polskie znaki czyli alt+s,z,o,e,a itd. chyba tzeba to zmienic gdzies gdzie sa zapisane skroty bo teraz jak wciskam takie kombinacje to otwieraja mi sie inne okna ok to byly moje ostatnie pytanie jak mi odpowiecie to se ksiazki jakies o debianie poszukam sory za zasmiecanie forum takimi pytaniami

a co do tych plyt to racja te za 30 gr moga nie byc najlepszej jakosci
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

thx juz mam neta teraz niech mi tylko jeszcze ktos powie jak zrobic zeby te ustawienia sie zapisaly bo teraz musze je wpisywac co na nowo wlacze kompa
Korzystasz z GNOME czy z KDE? Bo gdy wychodzisz z GNOME to musisz zaznaczyć opcję "zapisz ustawienia"
Jeśli korzystasz z KDE to:

>centrum sterowania>>składniki KDE>>>Menadżer Sesji

Tam już się skumasz co wpisać ;-)
jak by mi jeszcze ktos powiedzial co zrobic zeby mozna bylo wpisywac polskie znaki czyli alt+s,z,o,e,a itd. chyba tzeba to zmienic gdzies gdzie sa zapisane skroty bo teraz jak wciskam takie kombinacje to otwieraja mi sie inne okna
Teraz pewnie korzystasz z KDE bo tam takich skrótów na początku nie ma. Musisz je ustawić w centrum sterowania. Jeśli coś takiego pojawia ci się pod GNOME to znaczy, że jakiś program "ukradł" ci te skróty. Po prsotu wtedy je takze zmień.
ok to byly moje ostatnie pytanie jak mi odpowiecie to se ksiazki jakies o debianie poszukam sory za zasmiecanie forum takimi pytaniami
Forum jest po to by pytać ;-) Jeśli chodzi o książkę to proponuję:

http://helion.pl/ksiazki/de3bib.htm

Sam mam taką książke - i nie żałuje kasy bardzo mi się ta biblia przydała - Tobie też ją polecam ;-)


Pozdro!
marcusdavidus
Posty: 18
Rejestracja: 06 sierpnia 2006, 05:56
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: marcusdavidus »

wiem ze problem z systemem plikow zostal rozwiazany lecz jako ze ktos kiedys moze miec podobny problem to powiem jak ja ztworzylem partycje pod moj system .. a mianowicie spod windowsa norton partition magic
stworzylem odrazu partycje w systemie ext3 (program umozliwia to jako stworz partycje dla nowej instalacji systemu i wybralem linuks) stworzylem partycje ram rownierz program umozliwia taka opcje :P
pozatym jest przydatny powniewarz umozliwia dowolna manipulacjei plikami z partycji i przenoszenie jej na partycjie fat32/ntsf oraz pozwala na sprawdzenie systemu plikow pod ex3/ext2 i kilkoma innymi systemami .
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

powrócę do tematu polskich znaczków (może się komuś przyda), też miałem ten problem i o nim pisałem tutaj:
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=253

u mnie pomogło:

Kod: Zaznacz cały

dpkg-reconfigure xserver-xorg 
i mam juz wszystkie polskie znaczki :)
Chl---s
Posty: 1
Rejestracja: 09 listopada 2006, 20:01

Post autor: Chl---s »

Zgadzam się z moim przedmówcą "Biblia" jest bardzo dobrą książką, którą i ja polecam ;-)
hyc
Posty: 4
Rejestracja: 11 listopada 2006, 18:35

Post autor: hyc »

witam, mój problem polega na tym
Proszę czeka c...Tworzenie systemu plików ext3 dla / na partycji #1 urządzenia IDE5 master (hde)" cały czs stoi na 0% utworzyłem 1 partycję (napisali, ze dla początkujących powinno się stworzyc 1), 196GB i troche na swap. Potwierdzam wybór, ponownie potwierdzam, czekam, czekam i doczekać sie nie moge. Poszedłem spać, rano się budze...0%. Wchodze na forum i widze post "problem z instalacją" czytam i niby taki sam problem co mój tylko, ze stanęło na 67%. Napisali, że może bad sectors na dysku, ale sobie myśle nowy dysk nie możliwe, no ale wszystko się moze zdarzyc, sprawdzam dysk, zero błedów, i bad sectorów. Postanowiłem zainstalować debiana z innej płyty ( za 1 razem instalowałem z płyty zamieszczonej w bibli debian 3.1), to samo, brak pomysłów czekam na sugestie
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

ja bym spróbował zrobić więcej partycji, i zobaczył czy da się zrobić w ogóle jakąś, widzę że zrobiłeś dużą partycję (196GB), rozbił bym to na parę mniejszych, np:

Kod: Zaznacz cały

/boot  - ok 100MB
/ - ok 4-5GB
/home- według uznania
swap - 512-1024MB (zależy ile masz ramu i ile wolnego miejsca na hdd)

z reszty stworzył bym sobie jakieś 2 partycje na dane
IDE5 master (hde)
ile masz dysków ?? i jaki to jest dysk??
może problemy z kontrolerem, lub sterami ?
jeśli instalujesz z płytki z "bibli" to jest to wersja stable i pewnie z jądrem 2,4, może te jądro nie wspiera obsługi tego dysku, lub kontrolera do tego dysku, ja spróbował bym zainstalować wtersję testing (np. z płytki netinstall), i sprawdził czy instalator w wersji testing poprawnie spartycjonuje Ci dysk.

na razie nie mam innych pomysłów




aloha
ODPOWIEDZ