Debian 3.1 r2 instalacja maly problem

Pomoc dotycząca instalacji systemu
hyc
Posty: 4
Rejestracja: 11 listopada 2006, 18:35

Post autor: hyc »

1 dysk: Seagate 200GB SATA, próbowałem 3 partycje i ruszyło, 3% w jakies 20min, więc zbastowałem.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

3% w jakies 20min
to powinno być o wiele szybciej,
spróbuj spartycjonować dysk przy instalce wersji testowej bo może być problem z kontrolerem, najprawdopodobniej jest to coś z jądrem więc instalka wersji testowej powinna pomóc

nie mam więcej pomysłów




aloha
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Możesz jeszcze uruchomić instalator żeby instalował jądro z serii 2.6 Zaraz przed uruchomieniem się instalatora trzeba bodajże wpisać linux26. Spróbuj.


Pozdrawiam!
hyc
Posty: 4
Rejestracja: 11 listopada 2006, 18:35

Post autor: hyc »

dobra, zainstalowałem netinstall, ale jak narazie w swoim pokoju nie mam neta, więc nie zainstalowałem środowiska graficznego. Jak zainstalować kde z płyty? Czy wogóle jest to mozliwe?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

dobra, zainstalowałem netinstall, ale jak narazie w swoim pokoju nie mam neta, więc nie zainstalowałem środowiska graficznego. Jak zainstalować kde z płyty? Czy wogóle jest to mozliwe?
Wszystko powinno się dobrze zainstalować ale na tej płytce muszą być odpowiednie pakiety. Płytkę masz stable ale jeśli masz netinstall testing to będą problemy ale jeśli masz już stable zainstalowane powinno być ok.


Włóż płytę i jako root:

Kod: Zaznacz cały

apt-cdrom add
Następnie:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install x-window-system
i

Kod: Zaznacz cały

apt-get install kde kdm
Powinno działać jeśli masz stable!


Pozdrawiam!
hyc
Posty: 4
Rejestracja: 11 listopada 2006, 18:35

Post autor: hyc »

niestety nie działa, jakieś inne pomysły? moze sciągnac z neta kde i wgrac, jest to mozliwe?
sparks
Posty: 65
Rejestracja: 06 lipca 2006, 09:31
Lokalizacja: z Tiamat

Post autor: sparks »

No raczej nie jest to dobry pomysł. A co Ci za błędy wyrzuca, apt-get że nie chce instalować kde ?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

hyc pisze:niestety nie działa, jakieś inne pomysły? moze sciągnac z neta kde i wgrac, jest to mozliwe?
Skoro nie masz neta to nie ściągniesz a te pakietu na płytce są na pewno dobre więc pewnie coś robisz źle. Spróbuj jeszcze raz i pokaż co wywala apt.


Pozdrawiam!
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

możesz ściągnąć parę płytek (2-3 płytki) wersji testing a następnie zrobić tak jak Kaka' napisał, tylko zamiast:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install x-window-system
daj:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install xserver-xorg xbase-clients xfonts-base xterm

problem Twój jest taki:
zainstalowałeś netinstall (czyli wersję testing) tylko system bazowy, a teraz musisz albo podłączyć się do neta i ściągnąć resztę potrzebnych Ci pakietów, albo zdobyć te pakiety na płytkach i dodać te płytki do repozytorium tak jak Kaka' napisał

Kod: Zaznacz cały

apt-cdrom add
a potem instalujesz z tych płytek



aloha
ODPOWIEDZ