[SOLVED] Przywracanie Debiana

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

root@ttyp0[knoppix]# lspci
0000:00:00.0 Host bridge: nVidia Corporation nForce2 AGP (different version?) (rev c1)
0000:00:00.1 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 1 (rev c1)
0000:00:00.2 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 4 (rev c1)
0000:00:00.3 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 3 (rev c1)
0000:00:00.4 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 2 (rev c1)
0000:00:00.5 RAM memory: nVidia Corporation nForce2 Memory Controller 5 (rev c1)
0000:00:01.0 ISA bridge: nVidia Corporation nForce2 ISA Bridge (rev a4)
0000:00:01.1 SMBus: nVidia Corporation nForce2 SMBus (MCP) (rev a2)
0000:00:02.0 USB Controller: nVidia Corporation nForce2 USB Controller (rev a4)
0000:00:02.1 USB Controller: nVidia Corporation nForce2 USB Controller (rev a4)
0000:00:02.2 USB Controller: nVidia Corporation nForce2 USB Controller (rev a4)
0000:00:04.0 Ethernet controller: nVidia Corporation nForce2 Ethernet Controller (rev a1)
0000:00:06.0 Multimedia audio controller: nVidia Corporation nForce2 AC97 Audio Controler (MCP) (rev a1)
0000:00:08.0 PCI bridge: nVidia Corporation nForce2 External PCI Bridge (rev a3)
0000:00:09.0 IDE interface: nVidia Corporation nForce2 IDE (rev a2)
0000:00:1e.0 PCI bridge: nVidia Corporation nForce2 AGP (rev c1)
0000:01:04.0 Multimedia video controller: Brooktree Corporation Bt849A Video capture (rev 12)
0000:01:08.0 VGA compatible controller: Cirrus Logic GD 5446 (rev 45)
http://paste.debian.net/11729
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

Kaka' pisze:0000:01:08.0 VGA compatible controller: Cirrus Logic GD 5446 (rev 45)
To w żadnym razie nie jest karta ATI. Spróbuj jako driver ustawić "cirrus" albo "tseng" (nie wiem co jest poprawne dla tej karty)

Plik XFree86-4.conf, którego zawartość wkleiłeś, to chyba ten z Knoppiksa...
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

To w żadnym razie nie jest karta ATI. Spróbuj jako driver ustawić "cirrus" albo "tseng" (nie wiem co jest poprawne dla tej karty)
Fakt to nie jest karta ati. To jest ta ''zastępcza'' karta którą dostałem od seriwsu. Natomiast tą ati (co dałem do naprawy)to jeszcze nie mam ale mam drugą tą samą mojego brata - który....ech.....nie chętnie mi ją pożyczył na kilka godzin. Więc teraz mam akurat tą ''zastępczom' podłączonom'. Ale ani ta zastępcza ani ati radeon 9550 nie chce działać.
Spróbuj jako driver ustawić "cirrus" albo "tseng"
Próbowałem każdej możliwje opcji - KA¯DEJ - ale i tak nie działa.
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

X serwer używa pliku /etc/X11/XF86Config-4 (tak mówią logi), odszukaj w nim linii:
Section "Device"
i kilka linii niżej ustaw Driver na "cirrus" po czym spróbuj odpalić `startx`
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Spróbuje :-) ale już nie dziś bo zmęczony jestem - cały dzień naprawiać to samo! Troche to męczy. Rano wstane i odrazu biore się za ''naprawe'' mojej grafiki.

Pozdro!

[ Dodano: 2006-08-28, 13:13 ]
X serwer używa pliku /etc/X11/XF86Config-4 (tak mówią logi), odszukaj w nim linii:
Section "Device"
i kilka linii niżej ustaw Driver na "cirrus" po czym spróbuj odpalić `startx`
Ech......zmieniam ale nic to nie daje :-/ Będe miał około 17 moją starą karte więc wtedy może się uda.
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Dziwne, to co wkleiłeś wygląda jakby było nie skonfirogorowane, tzn. jakby depkg-reconfigure się nie powiodło, bo widzę tam ciągle tagi debconfa ( @@NOPM@@, @@MODES@@, i podobne), skasuj ewentualnie ten plik (albo zmien mu nazwe) i zresintaluj xy (apt-get --reinstall install xserver-xfree86), może pomożę.

Poza tym jak już koledzy wytłumaczyli, musisz wybrać sterownik zgodny z grafiką którą masz (w tym wypadku powinny zadziałać moduły cirrus, albo tseng, no i awaryjnie vesa).
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Byłem w serwisie dziś i powiedzieli, że mój radeon 9550 został ''spalony''. Więc kupiłem nową karte graficzną : NVIDIA GeFORCE FX 5200. Nie jest to super karta ale mnie chodzi tylko o to by na niej pracować itp. Nie potrzebuje karty do gry tylko do pracy. Kosztowała 128zł. Troche tanio - zbyt tanio. Powiedzieli mi, że jeśli chce ją używać musze na nowo system zainstalować bo coś mam zepsute w systemie. No to zainstalowałem system na nowo. Wrażenia z nowej karty są niezbyt dobre. Mianowicie na krawędziach okien, na ikonach folderów itp. widać jakby obraz ''skakał''. Jest to Bardzo denerwujące i nie wiem czy to wina karty - czy jest zepsuta - czy wina modelu kart bo najnowszy to on nie jest. Może ten skaczący ekran to normalnie ale ja nie pamiętam żeby przy mojej zeszłej karcie tak było. Po za tym ''skaczącym ekranem'' widać tak w połowie ekranu zamazane literki. Raz są one grubsze a raz zamazane.

Mhn - czy to wszystko wina karty? Zepsuta to raczej nie jest ale może ''za stary'' model?? Mam 3 dni na jej oddanie w razie czego więc prosze o szybkie odpisanie!
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Kaka' pisze:Byłem w serwisie dziś i powiedzieli, że mój radeon 9550 został ''spalony''. Więc kupiłem nową karte graficzną : NVIDIA GeFORCE FX 5200. Nie jest to super karta ale mnie chodzi tylko o to by na niej pracować itp. Nie potrzebuje karty do gry tylko do pracy. Kosztowała 128zł. Troche tanio - zbyt tanio.
Do pracy to by się znalazło kartę z 3 razy tańszą (jakiś matrox, albo gforce2).
Powiedzieli mi, że jeśli chce ją używać musze na nowo system zainstalować bo coś mam zepsute w systemie. No to zainstalowałem system na nowo.
O jakim systemie mówimy? Bo chyba nie Debianie, ani Linuksie, jak mogło coś się zepsuć w Debianie przez kartę graficzną? Rozumiem w Windowsie, ale tu raczej to nie wchodzi w gre.
Wrażenia z nowej karty są niezbyt dobre. Mianowicie na krawędziach okien, na ikonach folderów itp. widać jakby obraz ''skakał''. Jest to Bardzo denerwujące i nie wiem czy to wina karty - czy jest zepsuta - czy wina modelu kart bo najnowszy to on nie jest. Może ten skaczący ekran to normalnie ale ja nie pamiętam żeby przy mojej zeszłej karcie tak było. Po za tym ''skaczącym ekranem'' widać tak w połowie ekranu zamazane literki. Raz są one grubsze a raz zamazane.

Mhn - czy to wszystko wina karty? Zepsuta to raczej nie jest ale może ''za stary'' model?? Mam 3 dni na jej oddanie w razie czego więc prosze o szybkie odpisanie!
Z tą kartą nie powinno być problemu. Sprawdź ustawienia Xów. (powinny używać sterownika nv, albo nvidia jeśli zainstalowałeś sterowniki ze strony nvidi).
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

O jakim systemie mówimy? Bo chyba nie Debianie, ani Linuksie, jak mogło coś się zepsuć w Debianie przez kartę graficzną? Rozumiem w Windowsie, ale tu raczej to nie wchodzi w gre.
Mówie o debianie - tak mi powiedzieli.
Z tą kartą nie powinno być problemu. Sprawdź ustawienia Xów. (powinny używać sterownika nv, albo nvidia jeśli zainstalowałeś sterowniki ze strony nvidi).
Ustawienia i sterowniki są ok. Wygląda na to, że coś z kartą jest nie tak - może w jakimś stopniu jest uszkodzona. Tak czy siak obraz delikatnie mówiąc nie jest dobry. Pojde dziś do serwisu i się zobaczy co oni powiedzą - wrazie czego zawsze moge wymienić karte.

Pozdro!

[ Dodano: 2006-08-29, 22:10 ]
No i byłem - najwidocznej ten ekran to była jakaś wada karty. Coś moze zepsute. Tak czy siak nie przekonałem się do niej. Zamówiłe sobie radeona i tak chyba będzie najlepie. Sprawdzone i dobre ;-)

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ