co wybra

Pomoc dotycząca instalacji systemu
boobs
Beginner
Posty: 101
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 18:14

co wybrać, 32 czy 64 bitowy system?

Post autor: boobs »

Witam.

Na razie korzystam z Lenny ale jak Squeeze (czy jakoś tak) zamrożą to mam zamiar zainstalować wersję testową i tu moje pytanie, czy instalować wersję 64bitową czy 32 bitową.
Ostatnio przeczytałem, że jako tako większość oprogramowania jest pod 32 bitowy procesor przygotowana i na 64 bitowym potrzebna jest emulacja 32 bitów. I to jest jakaś strata na procesorze.

Czy ma moim sprzęcie warto inwestować w 64 czy 32 bity?

[INDENT]celeron 2.53 (single core)
8400 gs
1,25 @266Mhz DDR2[/INDENT]
DadaD
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 09 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Ciemnogród

Post autor: DadaD »

Chociaż mam procesory 64bit używam wersji 32.
Mniej problemów.
Obecnie są opracowane procedury instalacji oprogramowania również dla 64.


Ale single core to raczej nie 64 bit!

Pozdrowienia
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

Jak masz komputer 64bitowy, to instaluj taki właśnie system. W tej chwili raczej nie ma problemów z tą architekturą.
ksysinek
Beginner
Posty: 155
Rejestracja: 14 czerwca 2007, 00:33
Lokalizacja: *Miasto know-how

Post autor: ksysinek »

Mimo ze mam komputery z 64biowymi procesorami to nie widze sensu instalacji takiego systemu przy Twojej ilosci RAMu.
Awatar użytkownika
pejot
Posty: 47
Rejestracja: 29 września 2010, 11:06
Lokalizacja: LBN

Post autor: pejot »

ksysinek pisze:Mimo ze mam komputery z 64biowymi procesorami to nie widze sensu instalacji takiego systemu przy Twojej ilosci RAMu.
Racja przy takiej ilości ram-u nie ma sensu. Jednakże ja mam na 3 maszynach 64-bitowe systemy i problemów nie widzę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

ja tam zawsze 32
Awatar użytkownika
sector
Beginner
Posty: 113
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 10:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sector »

Ja zawsze instaluje 64 bitowy i nie mam najmniejszego problemu z systemem. Tekst, że jest więcej problemów z takim systemem jest wyssany z palca. W Twoim przypadku instaluj 32bitowy, 64 chyba nawet się nie zainstaluje z powodu Twojego 32bitowego procesora.
Awatar użytkownika
pejot
Posty: 47
Rejestracja: 29 września 2010, 11:06
Lokalizacja: LBN

Post autor: pejot »

Hehe co racja to racja :D
rgl
Posty: 16
Rejestracja: 03 listopada 2009, 23:43

Post autor: rgl »

sector pisze:Tekst, że jest więcej problemów z takim systemem jest wyssany z palca.
Wyssany z palca? To próbowałeś zainstalować kiedyś na systemie 64 bit skype i pulseaudio? W Debianie testowym nawet z flashem był problem i musiałem sobie instalować ręcznie. Iceweasel z wersji testowej nie wyświetla prawidłowo stron, a firefox oficjalne wydanie to tylko 32 bit. Nie jest tragicznie ale jednak w systemie 64bitowym czasami natrafia się na problemy, których nie ma w 32bitowym.
Awatar użytkownika
pejot
Posty: 47
Rejestracja: 29 września 2010, 11:06
Lokalizacja: LBN

Post autor: pejot »

rgl pisze:Wyssany z palca? To próbowałeś zainstalować kiedyś na systemie 64 bit skype i pulseaudio? W Debianie testowym nawet z flashem był problem i musiałem sobie instalować ręcznie. Iceweasel z wersji testowej nie wyświetla prawidłowo stron, a firefox oficjalne wydanie to tylko 32 bit. Nie jest tragicznie ale jednak w systemie 64bitowym czasami natrafia się na problemy, których nie ma w 32bitowym.
No dobrze, mogę się zgodzić co do problemów na 64bitach ale co nie ma ich na 32bitach. Gdybyś porównał takie programy jak PS lub 3DSmax, których używam rekreacyjnie to problem ze Skype (ja takowego nie miałem) byś przebolał.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ