System nie startuje z p

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Drax
Posty: 39
Rejestracja: 22 kwietnia 2007, 15:51
Lokalizacja: Gdañsk

System nie startuje z płyty instalacyjnej

Post autor: Drax »

Witam.
Miałem Debiana dłuższy czas temu na starym komputerze. Teraz mam nowy (notebook Samsung NP-R522) i instaluję na nim po raz pierwszy. Oto mój problem: Ściągnąłem i wypaliłem instalator Debiana dla architektury ia64 stąd: http://www.debian.org/distrib/netinst. Przygotowałem komputer do instalacji, włożyłem płytę do napędu i restartuję, upewniwszy się uprzednio, że system ma w pierwszej kolejności wystartować z napędu CD.

BIOS wyświetlił mi następujący komunikat:

Kod: Zaznacz cały

No emulation system type - 00
Po czym uruchomił Windowsa z dysku twardego.

Wypalałem płytę z 3 razy, więc to raczej nie błąd nagrywarki. Jako wskazówkę mogę podać, że próbowałem też szczęścia ze starymi płytami wygrzebanymi z czeluści szafy. Stary instalator Debiana również nie wystartował. CDLinux LiveCD wystartował, ale wkrótce potem wykrzaczył się przy nieudanej próbie zamontowania CD-ROM-u. Poprawnie natomiast zadziałał stary instalator OpenSUSE10.2.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, w czym może być rzecz?
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

IA64 to na pewno nie występuje w tym notebooku.
Wypal sobie obraz x86 (32 bitowy) albo amd64 (64 bitowy).
I z góry proszę: nie kłóć się czemu do procesora Intela jest obraz amd64 :-) Po szczegóły odsyłam do forumowej szukajki oraz wikipedii.
Drax
Posty: 39
Rejestracja: 22 kwietnia 2007, 15:51
Lokalizacja: Gdañsk

Post autor: Drax »

Ha, jeśli wybrałem niewłaściwą architekturę - to by wiele wyjaśniało. Ale tamten stary instalator Debiana, jak również LiveCD były pod architekturę i386 i również nie działały. Dlaczego?

Tak czy owak, dzięki za odpowiedź ;)
ODPOWIEDZ