aktualizacja systemu do Squeeze - UDEV

Pomoc dotycząca instalacji systemu
T4ng10r
Posty: 25
Rejestracja: 05 lipca 2009, 15:13
Lokalizacja: Wroc³aw

aktualizacja systemu do Squeeze - UDEV

Post autor: T4ng10r »

Witam.
W pliku /etc/atp/sources.list dodałem wpisy dotyczące Squeeze i wykonałem aktualizację.

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install linux-image-2.6.30-2-amd64
Chciałem najpierw zainstalować jądro, pamiętając, że UDEV chce nowego (mam jądro z Lennego 2.6.26).
Instalacja większości elementów przebiegła bez problemów, tylko UDEV się zbuntował.

Kod: Zaznacz cały

The following packages have unmet dependencies:
  libpango1.0-0: Depends: libthai0 (>= 0.1.12) but 0.1.9-4+lenny1 is to be installed
  libudev0: Depends: udev (= 157-1) but 0.125-7+lenny3 is to be installed
Czyli, co teraz mam zrobić by ten problem rozwiązać? Ręcznie ściągnąć jądro i kompilować? Jest jakieś inne - prostsze rozwiązanie. Poprzednim razem gdy od razu po instalacji Debiana Lenny repozytoria przerzuciłem na Squeeze, system odmówił startu i krzyczał o problemach z X-ami (przynajmniej tyle wywnioskowałem z logów).
Awatar użytkownika
Tomasz Dratewka
Posty: 39
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:53

Post autor: Tomasz Dratewka »

Mój sposób na zmianę wersji systemu, działający, sprawdzony na komputerach amd64 i x86:
  1. Zmiana wpisów w pliku /etc/apt/sources.list z lenny na squeeze.
  2. Kod: Zaznacz cały

    apt-get update
  3. Poprawa sources.list (nie każde repozytorium, z którego korzystam oferuje paczki dla Squeeze)
  4. Powtarzam punkt 2 i 3 aż do wyeliminowania błędów.
  5. Kod: Zaznacz cały

    apt-get [b]dist-[/b]upgrade
T4ng10r
Posty: 25
Rejestracja: 05 lipca 2009, 15:13
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: T4ng10r »

Najwięcej problemu miałem z instalacją pakietu libthai0. Po dłuższym wędrowaniu po stronach z pakietami Debiana i samego pakietu okazało się, że wystarczy USUNĄĆ libdatrie0, jego funkcjonalność zapewniało libdatrie1.
Potem problem z UDEV - wymagał nowego jądra.
Pakiet nie chciał i zgłaszał różne niespełnione zależności (linux-base, perl). Perl zażyczył sobie perl-modules, które zażyczyły sobie perla. Zagwozdka? Jednak:

Kod: Zaznacz cały

 dpkg --ignore-depens=perl
pozwoliła go zainstalować (jak i jeszcze jeden pakiet). A sam perl na końcu dopieścił resztę. Po zainstalowaniu jądra i restarcie, udev pięknie się zainstalował.

Teraz jednak są problemy z Xorgiem (nie uruchamia się) - ale tutaj zauważyłem, że apt-get usunął mnóstwo pakietów xserver-*, więc nad nimi się teraz skupię.
ODPOWIEDZ