B

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Kamil1000
Beginner
Posty: 108
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:15

Błąd podczas uruchamiania instalacji Debiana Sid

Post autor: Kamil1000 »

Chcę zainstalować sobie Debiana Sid, więc ściągnąłem plik obrazu:
http://cdimage.debian.org/cdimage/daily ... etinst.iso
i wypaliłem go na płytę. Następnie uruchomiłem komputer z tej płyty i wybrałem "Advanced options" i potem tryb instalacji "Graphical expert install" (ten mi najbardziej odpowiada). Przez chwilę polatało trochę napisów i doszło do takiego momentu:

obrazek

Podejrzewam, że w tym momencie powinien załadować się tryb graficzny, ale jakiegoś powodu mu się to nie udaje. Ale z jakiego? Dodam, że próbowałem ładować pozostałe tryby graficzne i też jest ten problem. Sprawdzałem też tryby konsolowe lecz wtedy ładowanie zatrzymywało się na:

Kod: Zaznacz cały

... setting console mode to Unicode (UTF-8)
Dodam też, że te błędy mam zarówno na platformie fizycznej, jak i na wirtualnej maszynie.
wasilo
Posty: 77
Rejestracja: 27 września 2007, 21:21
Lokalizacja: Polska/Europa/¦wiat

Post autor: wasilo »

Mam dokładnie to samo przy próbie instalacji wersji Squeeze. Błąd pliku z obrazem czy jakaś inna przyczyna?
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

Po pierwsze, obraz który ściągnąłeś to niestabilny instalator Squeeze (tak - niestabilny instalator, nie system). Sida możesz zainstalować bezpośrednio jedynie z obrazu businesscard (w trybie expert) lub zaktualizować system z "niższej" wersji.

Po drugie, instalatory wersji testowej tak mają. Co rusz coś się sypie i nie działa. ¯eby nie było nudno, co chwilę nie działa coś innego... Ot taki humor deweloperów.
Kamil1000
Beginner
Posty: 108
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:15

Post autor: Kamil1000 »

¦ciągnąłem najnowszy obraz Sida w wersji businesscard i nadal występuje ten błąd.
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

Jeśli nie masz ciśnienia na ext4, to zainstaluj Sida z businesscard Lennego.
wasilo
Posty: 77
Rejestracja: 27 września 2007, 21:21
Lokalizacja: Polska/Europa/¦wiat

Post autor: wasilo »

Ja sobie ściągnąłem i zainstalowałem Lennego i zaktualizowałem do wersji testowej. Najciekawsze, że wrzuciłem sobie goły system bez środowiska graficznego i siedziałem cały dzień.
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

wasilo pisze:Najciekawsze, że wrzuciłem sobie goły system bez środowiska graficznego i siedziałem cały dzień
Możesz rozwinąć swoją myśl? Naprawdę ciekaw jestem o co Ci chodziło...
wasilo
Posty: 77
Rejestracja: 27 września 2007, 21:21
Lokalizacja: Polska/Europa/¦wiat

Post autor: wasilo »

Sam system bez środowiska graficznego i siedziałem cały dzień przy komputerze, używając przeglądarki links i konsoli. Zabawa taka.
ODPOWIEDZ