instalator wersji testowej Debiana amd64 si

Pomoc dotycząca instalacji systemu
obamam6
Posty: 2
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 01:16

instalator wersji testowej Debiana amd64 się nie uruchamia

Post autor: obamam6 »

¦ciągnąłem sobie dzisiaj Debiana w wersji testowej amd64 i chciałem go zainstalować. Komputer uruchamia się z płyty, wyświetla się strona, na której jest kilka opcji do wyboru i wybieram ,,install'' i czarny ekran, i nic się nie dzieje. ¦ciągnięty obraz nagrywałem na cd-rw i ta płyta jest na pewno dobra bo kilka dni temu instalowałem z niej na starym komputerze Lennego i386. Dziś też próbowałem Lennego instalować z tej płyty i instalator dobrze działa.

¦ciągałem różne obrazy z KDE, z LXDE, z GNOME, i netinstall i z żadnego nie da się zainstalować. Co jest? Czyżby były zepsute obrazy iso? Nie ściągałem i386 ale AMD64, z żadnego obrazu nie mogę zainstalować.
Awatar użytkownika
kodzik
Beginner
Posty: 175
Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:11
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: kodzik »

Spróbuj poprzez graficzny instalator

Graphical Install
obamam6
Posty: 2
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 01:16

Post autor: obamam6 »

kodzik pisze:Spróbuj poprzez graficzny instalator

Graphical Install
Próbowałem, nic to nie daje, kliknę:

Kod: Zaznacz cały

graphic install
i potem jest tylko czarny ekran.

Planowałem się z Ubuntu na Debiana przesiąść, a tu lipa. Tylko dzień zmarnowałem.
Trzeba będzie chyba poczekać do przyszłego tygodnia jak obrazy płyt Debiana w wersji testowej zaktualizują, bo te z 10.08 to jakieś dziwne są.
Awatar użytkownika
kodzik
Beginner
Posty: 175
Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:11
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: kodzik »

¦ciągnij Debiana w wersji stabilnej amd64 i zaktualizuj później do testowej. To na pewno działa bo niedawno sam tak robiłem.
witek
Beginner
Posty: 117
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 12:39
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: witek »

kodzik pisze:¦ciągnij Debiana w wersji stabilnej amd64 i zaktualizuj później do testowej. To na pewno działa bo niedawno sam tak robiłem.
Zgadza się. Taki sposób zadziała. Można pobrać od razu netinstall lub bussinescard i w trybie expert wybrać sida. Minusem albo plusem jak kto woli, takiego rozwiązania jest brak obsługi przez instalator Ext4.
ODPOWIEDZ