[SOLVED] B

Pomoc dotycząca instalacji systemu
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

ciekawe czy Ty byś był uśmiechnięty jakby żaden obraz debiana który siągałeś w przeciągu ostatniego miesiaca Ci nie działał

Kod: Zaznacz cały

W tym momencie Ty, jako użytkownik, masz jakby "obowiązek" to zgłosić, a nie narzekać.
uszkodzony obraz ma blisko tydzień jakby im zależało naprawić ten problem to by to dawno zrobili i nie musiałby tego zgłaszać biedny user z Polski
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

Poproszę o linki do obrazów które rzekomo nie działają - przetestuję je u siebie. Podejrzewam, że wybraliście po prostu złą architekturę, ale bez logów niewiele jestem w stanie powiedzieć (łatwo jest narzekać, spróbujcie jednak postawić się po drugiej stronie - mając tylko zgłoszenie o treści "nie działa" nie zawsze łatwo jest zdiagnozować przyczynę problemu)

PS Używanie wersji stable, zwłaszcza przez mało doświadczonych użytkowników, jest bardzo zalecane. Na desktop nadaję się także testing, ale IMHO powinni po niego sięgać użytkownicy troszeczkę bardziej doświadczeni. Wersję unstable zostawcie proszę w spokoju. Dajcie chociaż te 10 dni najbardziej doświadczonym użytkownikom na przetestowanie paczek. Jeżeli paczka nie trafia po 10 (lub mniej) dniach do testing, to znaczy że z czymś mogą być problemy - dlatego jeszcze raz proszę o używanie tylko stable lub testing, mimo iż unstable jest bardzo stabilne przez 99% czasu.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Co do stabilności unstable to ostatnio nieźle się porobiło w zależnościach u mnie. Niestety jak się okazało, winny były repo z experimental.

W ogóle zauważyłem ostatnio duży przypływ paczek do unstable. W tym miesiącu raz do unstable weszło około 3000 paczek, a po tygodniu kolejne 1000 - tak przynajmniej mówią RSS'y.

Ale dopiero po wydaniu Etch'a unstable (przynajmniej u mnie) objawił swe oblicze ;) ale jak na razie jakoś sobie radzę (ale tak sobie mówię: "do czasu, do czasu" ;) .
nigel
Posty: 18
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nigel »

Powtórzę to, co napisałem w innym wątku - bo sprawa jest problemowa i irytująca.

Mi osobiście zadziałał obraz netiso z 11 kwietnia. Nie działały z 13 i 14 kwietnia.
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

nigel: czyli wersje budowane automatycznie raz dziennie (tzw. daily builds). Dlaczego uważasz, że ktokolwiek byłby w stanie (nawet jeżeli ktoś inny by mu za to zapłacił) sprawdzać te obrazy na każdym możliwym sprzęcie i każdej możliwej konfiguracji? Wersję stable testowano (i naprawiano) przez wiele miesięcy - wymagało to wiele pracy, a nikt z testujących nie dostał za to pieniędzy od Debiana (zastanów się poważnie nad tym czym jest dunk bank zanim wytoczysz ten argument).
nigel
Posty: 18
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nigel »

POX pisze:Dlaczego uważasz, że ktokolwiek byłby w stanie (nawet jeżeli ktoś inny by mu za to zapłacił) sprawdzać te obrazy na każdym możliwym sprzęcie i każdej możliwej konfiguracji? Wejsję stable testowano (i naprawiano) przez wiele miesięcy - wymagało to wiele pracy, a nikt z testujących nie dostał za to pieniędzy od Debiana (zastanów się poważnie czym jest dunk bank zanim wytoczysz ten argument).

a gdzie ja napisałem, że tak uważam?! :shock: jaki argument?! :shock:
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

nigel: Przepraszam, tylko pierwsze zdanie powinno być skierowane do ciebie. Drugie powinno rozpocząć się od słów "Dlaczego uważacie".

Jaki argument? Argument o eksperymencie dunk bank, którego pojawienia się spodziewałem pisząc iż żadna osoba nie dostała wynagrodzenia od Debiana.

PS Chodzi o te obrazy?
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

ja ze swojej strony moge dodać że walnięty jest obraz xfce
http://laotzu.acc.umu.se/cdimage/weekly ... 86/iso-cd/
natomiast netinstall jednak działa
http://laotzu.acc.umu.se/cdimage/daily- ... 86/iso-cd/
nigel
Posty: 18
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nigel »

POX pisze:PS Chodzi o te obrazy?
taką miały datę... 13 i 14 kwietnia.
ściagałem stąd .
brz
Beginner
Posty: 239
Rejestracja: 30 marca 2007, 14:21

Post autor: brz »

oui, potwierdzam za ms-trexem. cd z xfce pod 386 z 16 kwietnia bylo walniete. sam sie niestety na to nacialem.
ODPOWIEDZ