Obrazy iso, instalacja Debiana Sid - podstawowe pytania

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Aristarh
Posty: 43
Rejestracja: 01 lutego 2009, 15:53
Lokalizacja: Rosja/Polska

Obrazy iso, instalacja Debiana Sid - podstawowe pytania

Post autor: Aristarh »

Witam.
Po ostatnim ogłoszeniu Canonical o tym, że w Karmic ma być zastosowane Mono jako domyślne, rezygnuję z Ubuntu. Alternatywą dla niego będzie Sid, wcześniej go posiadałem aktualizując Squeeze. Jak można spostrzec miałem go na ext3, gdyż konwertowanie itd. nie obchodzi mnie.

Pierwsze moje pytanie, czy Sida można w ogóle pobrać z internetu, czy tylko przez aktualizację będę go miał?
Drugie pytanie, jeśli tak to, czy instalator Sida daje mi możliwość formatowania systemu plików ext4?
Trzecie pytanie, moglibyście mi pomóc ewentualnie poszukać .iso amd64 Debiana Sid z KDE4.2/4.3?

Czułbym się zobowiązany.

Ostatnie czwarte pytanie nie związane z całością, mianowicie estetyczny start systemu, czy Waszym zdaniem ujdzie mi na sucho taki o to motyw, dodaję repozytorium Kubuntu, instaluję usplash, przerabiam tapetę usplash Kubuntu na Debianową jakąś i mam ładny splash przy starcie? Po czym rzecz jasna usuwam repozytorium Kubuntu.
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

Aristarh pisze:Pierwsze moje pytanie, czy sid można w ogóle pobrać z neta, czy tylko przez aktualizację będę go miał?
Netinstall Squeeze, potem aktualizacja do Sid (będzie tego naprawdę niewiele).
Aristarh pisze:Drugie pytanie, jeśli tak to, czy instalator sid daje mi możliwość formatowania plikami ext4?
Nie wiem co rozumiesz przez "formatowanie", w każdym razie nie ma możliwości instalacji systemu od razu na ext4.
Aristarh pisze:Trzecie pytanie, moglibyście mi pomóc ewentualnie poszukać .iso amd64 debiana sid z KDE4.2/4.3?
Netinstall Squeeze amd64, a potem aktualizacja. ¦rodowisko graficzne zainstalujesz po instalacji i aktualizacji z wiersza poleceń.

KDE w Debianie:

Kod: Zaznacz cały

apt-cache policy kdebase
kdebase:
  Zainstalowana: (brak)
  Kandydująca: 4:4.2.2-1
  Tabela wersji:
     4:4.2.4-1 0
        800 [url]http://ftp.pl.debian.org[/url] sid/main Packages
     4:4.2.2-1 0
        900 [url]http://ftp.pl.debian.org[/url] squeeze/main Packages
     4:3.5.9.dfsg.1-6 0
        500 [url]http://ftp.pl.debian.org[/url] lenny/main Packages
Aristarh pisze:Waszym zdaniem ujdzie mi na sucho taki oto motywm, dodaję repo kubuntu, instaluję usplash, przerabiam tapetkę usplash kubuntu na debianowską jakąś i mam ładny splash przy starcie?
usplash, jak i splashy jest w repozytorium Debiana.
tomekmad
Posty: 44
Rejestracja: 25 maja 2009, 17:49
Lokalizacja: Krapkowice k/Opola

Re: Obrazy iso, instalacja Debiana Sid - podstawowe pytania

Post autor: tomekmad »

Aristarh pisze:w Karmic ma być zastosowane Mono jako domyślne
Co to znaczy?
PhockouS

Re: Obrazy iso, instalacja Debiana Sid - podstawowe pytania

Post autor: PhockouS »

Aristarh pisze:Ostatnie czwarte pytanie nie związane z całością, mianowicie estetyczny start systemu, czy Waszym zdaniem ujdzie mi na sucho taki o to motyw, dodaję repozytorium Kubuntu, instaluję usplash, przerabiam tapetę usplash Kubuntu na Debianową jakąś i mam ładny splash przy starcie? Po czym rzecz jasna usuwam repozytorium Kubuntu.
O matko, nie :D Nigdy nie instaluj pakietów z Ubuntu na Debianie. W Ubuntu jest troszkę inne rozstawienie katalogów. U mnie dawno temu taka zabawa skończyła się błędami a w efekcie nawet reinstalacją systemu.
Aristarh
Posty: 43
Rejestracja: 01 lutego 2009, 15:53
Lokalizacja: Rosja/Polska

Post autor: Aristarh »

Tak jak myślałem, kurde tylko ext4 trzyma mnie na kubuntu... A po konwersji jak wiadomo ext4 nie będzie tak wydajne jak formatowanie tym systemem plików podczas instalacji systemu...

Splashy miałem na archu nie spodobało mi się, zainstaluję usplash i przerobię trochę...
Co to znaczy?
A to, że na wstępie w Ubuntu/Kubuntu, itd. Karmic będziesz miał na wstępie Mono, takie coś czym jest pisane banshee i gnome do i tomboy, coś co korzysta z bibliotek .dll, coś co wpełza do Linuksa i nawet o tym nie wiesz :)

Dlatego chcę bojkotować ubuntu, gdyż zdanie canonical wydaje mi się lekkomyślne.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

łee następny fanatyk. A ja pojadę i spalę siedzibę ubuntu za te wstrętne mono. A jak jeszcze Wine dorzucą to masakra, krew sie poleje. Ludzie opanujcie się.
Awatar użytkownika
MMW
Posty: 28
Rejestracja: 20 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MMW »

ArnVaker pisze:nie ma możliwości instalacji systemu od razu na ext4.
A mnie dwa dni temu udało się dokonać tego cudu - ściągnąłem obraz businesscard - zdaje się, że ten:
http://cdimage.debian.org/cdimage/daily ... sscard.iso
i podczas instalacji i partycjonowania dysku instalator miał w opcjach ext4.
Aristarh
Posty: 43
Rejestracja: 01 lutego 2009, 15:53
Lokalizacja: Rosja/Polska

Post autor: Aristarh »

@giaur nie zdajesz sobie sprawy do czego ta implikacja może doprowadzić, ale nie o tym w tym temacie.

MMW proszę potwierdź ten, motyw, sprawdź proszę jeszcze raz.
Awatar użytkownika
MMW
Posty: 28
Rejestracja: 20 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MMW »

Instalowałem dwukrotnie i jestem pewien - było ext 4 w programie partycjonującym, jako jeden z systemów plików do wyboru, tylko nie było przetłumaczone na polski - ext4 journaling. Zresztą co za problem - wrzuć na Virtualboksa i sam się przekonasz :-)

Edycja: zadałem sobie trud i sam sprawdziłem - jest, tylk musisz użyć "daily snapshot", najnowszej dostępnej kompilacji Debiana. I wybierz "expert install" na wszelki wypadek.
Aristarh
Posty: 43
Rejestracja: 01 lutego 2009, 15:53
Lokalizacja: Rosja/Polska

Post autor: Aristarh »

Mógłbyś zalinkować? Proszę. Nie widzę wersji pod amd64...
ODPOWIEDZ