Obrazy iso, instalacja Debiana Sid - podstawowe pytania

Pomoc dotycząca instalacji systemu
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

Aristarh pisze:Mógłbyś zalinkować? Proszę. Nie widzę wersji pod amd64...
Przecież wrzuciłem linka... Jedna uwaga z mojej strony. Jeśli rzeczywiście instalator obsługuje już ext4, to musi to być businesscard w trybie expert, żeby podczas instalacji wybrać repozytoria wersji niestabilnej. W innych gałęziach nie ma kernela obsługującego ext4. No i pewnie teraz domyślnie instalowany będzie grub2.
Awatar użytkownika
MMW
Posty: 28
Rejestracja: 20 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MMW »

Owszem, domyślnie jest grub2 i rzeczywiście trzeba wybrać businesscard, wersję niestabilną przy instalacji i expert install - wszystko się zgadza :-)
Aristarh
Posty: 43
Rejestracja: 01 lutego 2009, 15:53
Lokalizacja: Rosja/Polska

Post autor: Aristarh »

Ok dzisiejszy wieczór należy do Debiana :)

Ostatnie pytanie, przy ext4 jak szybko wstaje debian? Szybciej od Jaunty Jacalope? Wiem, że to kwestia skryptów startowych, ale jednak chciałbym wiedzieć, czy jest jakiś sposób, aby debian wstawał tak szybko jak jaunty, a w przyszłości tak szybko jak karmic(około 10 sekund)
Awatar użytkownika
MMW
Posty: 28
Rejestracja: 20 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MMW »

Wiele zależy od sprzętu - jak zainstalujesz, to sam sprawdzisz. Tylko instaluj kde-minimal albo gnome-core, żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać systemu. I powywalaj co zbędne rcconf'em, odinstaluj też exim4 i avahi.
Aristarh
Posty: 43
Rejestracja: 01 lutego 2009, 15:53
Lokalizacja: Rosja/Polska

Post autor: Aristarh »

Rozumiem, ale Ty osiągasz taką prędkość startu jak jaunty? Ok. Na takim samym sprzęcie, zaraz po instalacji debian, albo po początkowej konfiguracji, debian na ext4, bedzie tak samo/szybsciej wstawać niż jaunty?
Awatar użytkownika
MMW
Posty: 28
Rejestracja: 20 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MMW »

Nie wiem, jeśli nawet kiedyś instalowałem Jaunty, to nie pamiętam w ile sekund startował.
gielo
Beginner
Posty: 168
Rejestracja: 20 maja 2009, 17:20
Lokalizacja: Che³m

Post autor: gielo »

ja partycję główną mam na ext3 a system podnosi się w około 5-6 sek. Jednak powyłączałem wszystkie zbędne mi usługi i zrobiłem pewien myk dodatkowo przyspieszający uruchamianie systemu opisany gdzieś na tym forum.
Aristarh
Posty: 43
Rejestracja: 01 lutego 2009, 15:53
Lokalizacja: Rosja/Polska

Post autor: Aristarh »

W rc.conf wyłączałeś zbędne daemony? Myk? A mniej więcej na czym ten myk polegał no i jaki sprzęt masz?
tomekmad
Posty: 44
Rejestracja: 25 maja 2009, 17:49
Lokalizacja: Krapkowice k/Opola

Post autor: tomekmad »

Co to jest te "mono".
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

tomekmad,
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mono_(projekt)
google ci odcięli ?
ODPOWIEDZ