jak zainstalowa

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

To mnie pocieszyłeś. :-P Dziś miałem cały dysk formatować na ext4. ;-)

Konwertowałeś tę partycję, czy formatowałeś od razu na ext4?
winnetou

Post autor: winnetou »

Dziękuje...
Feasuro
Posty: 67
Rejestracja: 12 grudnia 2008, 10:18
Lokalizacja: Antarktyda

Post autor: Feasuro »

Mam taki problem, że przy instalacji wersji niestabilnej z businesscard na partycji ext4 instalator wywala mi błąd podczas instalacji systemu podstawowego.

Kod: Zaznacz cały

Ostrzeżenie Debootstrap
Failure while configuring required packages

Kod: Zaznacz cały

Debootstrap zakończył działanie z błędem (zwrócił wartość 1)
Sprawdź /var/log/messages lub wirtualną konsolę 4 po szczegóły
I co mam z tym zrobić? Przeczytałem loga ale i tak nie rozumiem o co tam chodzi. Jak mi powiecie jak go sobie gdzieś skopiować używając uproszczonej konsoli instalatora to mogę go tu wrzucić.
gielo
Beginner
Posty: 168
Rejestracja: 20 maja 2009, 17:20
Lokalizacja: Che³m

Post autor: gielo »

Miałem konwertowane na ext4 chyba na jajku 2.6.27. Teraz coś słyszałem że pod nowym jajkiem już obsługa tych partycji są stabilna ale jak mówię jak macie jakieś naprawdę ważne dane zostańcie przy ext3 przynajmniej do kolejnej wersji jajka 2.6.31.
Plichu

Post autor: Plichu »

Dodam od siebie że ściągałem ostatnio debian testing netinstall, 2 razy instalowalem na nowo utworzonych partycjach ext4 (utworzonych w instalatorze) i ani razu system poprawnie nie wstał po instalacji:/
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

Plichu pisze:ani razu system poprawnie nie wstał po instalacji
Zainstalowałeś w ogóle kernela obsługującego ext4?
Plichu

Post autor: Plichu »

Kernel instalował się z netinstall domyślny. Skoro w instalatorze jest możliwość wybrania ext4 na główny system plików to sądzę że i kernel powinien ten system plików obsługiwać.
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

A czy ktoś próbował instalować Siduxa?
15 lipca wyszła nowa wersja, i z tego co piszą to wynika, że wspiera instalację na ext4.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Nie zważając na ostrzeżenia, przerobiłem cały dysk na ext4. Działa bez problemu i (chyba) widać wzrost prędkości.

System zainstalowany z businesscard, od razu jako Sid. Po małej potyczce z instalatorem, system wstał bez problemów.
Plichu pisze:Skoro w instalatorze jest możliwość wybrania ext4 na główny system plików to sądzę że i kernel powinien ten system plików obsługiwać.
Właśnie tu, ta logika rozbija się o ścianę rzeczywistości. Jądro w obecnym netinstall nie obsługuje ext4.
Feasuro pisze:...instalator wywala mi błąd podczas instalacji systemu podstawowego.
Miałem podobnie. U mnie nie chciało zainstalować jądra. Udało się jak wybrałem jądro 486 i pełny zestaw sterowników, miast dostosowanego.
Plichu

Post autor: Plichu »

Jaki sens wydawać netinstall z opcją postawienia systemu na ext4 skoro jajko go nie obsługuje?
Obłęd.
ODPOWIEDZ