Czy warto zaktualizować Debiana do wersji niestabilnej?

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Pryka
Posty: 35
Rejestracja: 10 maja 2007, 17:16
Lokalizacja: access denied

Post autor: Pryka »

a to spoko :) nie wiedziałem.
Awatar użytkownika
BlackEvo
Posty: 71
Rejestracja: 28 października 2006, 00:13

Post autor: BlackEvo »

Wg mnie warto zaktualizowac Debiana do Sid'a. Oprogramowanie nowe, i stabilne [ przynajmniej u mnie nie ma zadnych ekscesow] .

Kilkakrotnie robilem dist-upgrade i system zachowuje sie wysmienicie.

Oczyw. w ankiecie na TAK :)

Pozdrawiam
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

BlackEvo pisze:Wg mnie warto zaktualizowac Debiana do Sid'a. Oprogramowanie nowe, i stabilne [ przynajmniej u mnie nie ma zadnych ekscesow] .
w końcu to Debian - który słynie ze stabilności ;)

w ogóle to jest tak: do póki instalujesz wszytko z repo to możesz mieć pewność że Debian będzie stabilny, bo paczki są robione według jednego standardu (chociaż nie wiem czy to dobre słowo) i dlatego współgrają ze sobą bez problemów. problemy mogą pojawić się gdy zaczyna się instalować coś ze źródeł, lub jakiś nie standardowych repozytoriów.


natomiast często teraz pojawiają się niespełnione zależności podczas aktualizacji, ale wtedy wystarczy poczekać z aktualizacją dzień/dwa, aż brakujące paczki się pojawią i wtedy robić aktualizację.

mimo wszytko stabilność Debiana nie zasłynęła tylko z wersji stable, ale ze wszystkich wersji.



aloha
Awatar użytkownika
BlackEvo
Posty: 71
Rejestracja: 28 października 2006, 00:13

Post autor: BlackEvo »

Dokladnie. Zreszta... unstable... to dla mnie osobiscie stable. Bo instalujac cos dzisaj mozemy sie spodziewac, ze akurat w nowym sofcie jest jakis blad, ale 4h pozniej juz mozna go zalatac[upgrade]

Wiekszosc znajomych ktorym polecam Debiana 'boja sie' ze przy tych repo moga cos namieszac i cos sie im wykrzaczy. Po malej demonstracji na wlasnym systemie kilku juz przekonalem.

Wiec jeszcze raz mowie ze warto :)

Pozdrawiam
Pryka
Posty: 35
Rejestracja: 10 maja 2007, 17:16
Lokalizacja: access denied

Post autor: Pryka »

a ja jeszcze raz zaatakuje pytaniem dotyczącym kernela.

Jakie paczki mam dokładnie pociągnąć żeby go zaktualizować ?? przez apt-get albo aptitude.

Bo w Ubuntu jądro aktualizowało się wraz z systemem, a sporo tam tego jest i nie wiem co ciągnąć.
Awatar użytkownika
lays
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 11:54
Lokalizacja: Opole

Post autor: lays »

linux-image-486 powinno dociagnac zaleznosci, zakladam oczywiscie ze masz system 32-bit na najzwyklejszym pececie ;-)
Pryka
Posty: 35
Rejestracja: 10 maja 2007, 17:16
Lokalizacja: access denied

Post autor: Pryka »

To moje jądro

Kod: Zaznacz cały

pryka@debian:~$ uname -r
2.6.18-4-486

Po wpisaniu apt-get install linux-image-486 paczka owszem ściąga się, ale sama nic nie ciągnie, nie wyskakują żadne zależności co widać poniżej

Kod: Zaznacz cały

Następujące pakiety nie są używane i zostaną USUNIÊTE:
  libecal1.2-6 libedata-cal1.2-5 libedataserverui1.2-6 libeel2-2.14 
  libegroupwise1.2-10 libgail17 libgucharmap4 libjasper-1.701-1 
  libmyspell3c2 libnautilus-burn3 libxklavier10 
Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane:
  linux-image-486 
0 pakietów uaktualnianych, 1 instalowanych, 11 do usunięcia i 0 nie uaktualnianych.
Awatar użytkownika
lays
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 11:54
Lokalizacja: Opole

Post autor: lays »

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install linux-headers-2.6.20-1-486 linux-image-2.6.20-1-486 linux-kbuild-2.6.20 linux-headers-2.6.20-1
Powinno zalatwic sprawe ;-)
Pryka
Posty: 35
Rejestracja: 10 maja 2007, 17:16
Lokalizacja: access denied

Post autor: Pryka »

dzięki bardzo :P
frik
Beginner
Posty: 156
Rejestracja: 18 marca 2007, 17:42
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: frik »

mam podobny problem jak jedna z wczesniejszych osob. po upgradzie nie laduje modulow od grafiki. sterowniki (oczywiscie z nvidia.com) ladnie sie instaluja ale to nic nie zmienia. czego to moze byc wina ?
ODPOWIEDZ