Czy warto zaktualizować Debiana do wersji niestabilnej?

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

Nivix, spróbuj

Kod: Zaznacz cały

aptitude full-upgrade
//edit, OT

@administracja
Takie długie listingi jak ten Nivix'a negatywnie wływają na czytelność forum i powinny być pokazywane za pośrednictwem stron typu wklej.org. Ja bym taką zasadę zapisał w regulaminie.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Przy tak duzej aktualizacji i to z etha bezposrednio na sida to imho takie zostawienie kompa samopas i wylaczenie go bez sprawdzenia co sie faktycznie dzialo to mozna sobie narobic kuku w systemie.
Jest troche pakietow ktore w czasie konfiguracjii wywoluja usera zeby cos potwierdzil.
Nivix
Posty: 11
Rejestracja: 13 września 2007, 19:07
Lokalizacja: Paczków

Post autor: Nivix »

No tak, wybacz za ten listing. Powtórzę to z tym full-upgrade. Zobacze co będzie, dzisiaj zaczynam wczesniej więc będę miał oko na to co się dzieje. A jak KDE się "spali" to zainstaluję na nowo. Dzieki za reposty.
Moryc
Posty: 9
Rejestracja: 29 października 2007, 19:37

Post autor: Moryc »

Hmm zmienilem wg poradnika na Sida ale cos duzo pakietow mialo nazwe i386 a uzywalem do tej pory AMD64 Ktos wie jak sprawdzic w jakiej wersji jest teraz system. I jak wrocic do 64 bit?
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

Kod: Zaznacz cały

uname -a
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

Czy najnowsze stery do kart nvidia(*-100.14.19) można zainstalować na Sida, czy są jakieś problemy??
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

soki pisze:Czy najnowsze stery do kart nvidia(*-100.14.19) można zainstalować na Sida, czy są jakieś problemy??
Ja korzystam z tej wersji. Nie ma żadnych problemów.
Concertina
Posty: 21
Rejestracja: 31 października 2007, 09:11

Post autor: Concertina »

Chciałam najnowszeg gimpa i gnome, ale nie chcę robić pełnego upgrade'u do sida, mogę dodać repozytoria z sida i zainstalować, nie nakopie się za bardzo?
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Concertina pisze:Chciałam najnowszeg gimpa i gnome, ale nie chcę robić pełnego upgrade'u do sida, mogę dodać repozytoria z sida i zainstalować, nie nakopie się za bardzo?
Dodaj, wydaj odpowiednie polecenia i zobacz co Ci napisze apt, czy aptitude. Jeśli wszystko będzie ok, zainstaluj. Faktem jest, że potem, po usunięciu wpisów z sidem z sources.list niekiedy bywa śmiesznie, ale przez jakiś czas u mnie funkcjonowały tak FF i OpenOffice. Możesz też po prostu ściągnąć paczki i zainstalować je przez dpkg. W każdym razie uważaj na to co jest napisane, bo może się zdarzyć, że porozwalasz zależności.
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

Od siebie dodam że przechodząc na Sida najlepiej zrobić to w bardzo wczesnym stadium rozwoju systemu. Po instalacji systemu bazowego(bez środowiska graficznego, xorgów i innych dupereli) podmienic repo na te z Sida zrobić upgrade i pozniej, po aktualizacji, już z tego repo instalować xorgi, i resztę bajerów. Zawsze będzie mniej problemów :-)
ODPOWIEDZ