Przej

Pomoc dotycząca instalacji systemu
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

irtomek, po pierwsze --- forum to nie komunikator i przestań krzyczeć wstawiając niepotrzebne znaki zapytania i wykrzykniki.

Po drugie --- jeszcze nie minął tydzień od wydania wersji stabilnej, a Ty już domagasz się nie wiadomo czego? Cierpliwości wszystko działa. Niedługo zostaną dodane nowości. Chcesz szybciej? Przyłącz się do twórców Debiana. Obecna wersja testowa jest równoważna jeszcze wersji stabilnej. Ale kolega irtomek, już niecierpliwie tupie nogą bo nie działa (pomimo tego że wszystko działa).
Przejrzyj aktualności na forum dokładnie to wszystko będzie jasne.

O kde4 jest kilka tematów na forum. Przejrzałeś któryś z nich?
Pr0100
Posty: 6
Rejestracja: 16 lutego 2009, 15:54

Post autor: Pr0100 »

irtomek pisze:Czy jest lista aktualnych pakietów dla danej wersji?
etch - http://packages.debian.org/etch/
lenny - http://packages.debian.org/lenny/
squeeze - http://packages.debian.org/squeeze/
sid - http://packages.debian.org/sid/
irtomek pisze:Chyba spróbuję np. gentoo bo już przestaje mnie bawić ten bałagan stwarzany przez aptitude.
jak nie umiesz zainstalować KDE4 na Debianie to wątpie czy uda Ci sie ta "sztuka" na Gentoo :-|
irtomek
Posty: 89
Rejestracja: 12 lipca 2007, 09:37

Post autor: irtomek »

Pr0100 pisze:
irtomek pisze:Chyba spróbuję np. gentoo bo już przestaje mnie bawić ten bałagan stwarzany przez aptitude.
Jak nie umiesz zainstalować KDE4 na Debianie to wątpię czy uda Ci się ta "sztuka" na Gentoo :-|
A kto powiedział że nie potrafię? Po prostu myślałem, że w Squeeze jest już paczka kde4.
Awatar użytkownika
JiHAD
Posty: 55
Rejestracja: 24 grudnia 2007, 11:03
Lokalizacja: City17

Post autor: JiHAD »

Nie chce zakładać nowego tematu z tak banalnym pytaniem, a więc zapytam się tu. Mam zainstalowanego dość starego Lennego, a jako że dorobiłem się wreszcie procesora 64 bitowego, chciał bym go zaktualizować do najnowszego testing. I mam z tym związane pytanie czy wersja amd64 ma pakiety 64 bitowe czy tylko kernel? A jeśli ma pakiety 64 bitowe, czy trzeba dać jakieś inne wpisy do sources.list?
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

JiHAD pisze:I mam z tym związane pytanie czy wersja amd64 ma pakiety 64 bitowe czy tylko kernel?
Możesz spokojnie zainstalować tą wersję kernela na systemie 32bitowym.Wszystko powinno Ci działać. Jednak jeśli chcesz korzystać z aplikacji 64bitowych musisz zmienić architekturę, czyli w praktyce przeinstalować system.
f3t1
Posty: 50
Rejestracja: 05 września 2008, 20:07

Post autor: f3t1 »

Mam sobie działającego Lennego z KDE 4.1 (backports) i chciałbym używać dalej testinga (Squeeze) i tu moje pytanie - co się stanie z moim KDE 4.1 (którego NIE MA w testingu) po aktualizacji?
Ostatnie wydanie dla backportów Lennego to 4.1.4. Dla Squeeze nie będą działały zapewne?
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

Teoretycznie to KDE może działać po aktualizacji(chyba że coś się namiesza z zależnościami albo inne nieszczęście), ale pozostaje kwestia, że przez kilka miesięcy będziesz zmuszony siedzieć na 4.1 właśnie, jeśli chcesz używać testinga.
Na liście mailowej debiana develeloperzy jasno stwierdzili, że nowe KDE 4.2 będzie na razie tylko w sidzie, a do testinga zawita dopiero za kilka miesięcy.
f3t1
Posty: 50
Rejestracja: 05 września 2008, 20:07

Post autor: f3t1 »

Akurat, to że będę zmuszony używać 4.1 mi nie przeszkadza absolutnie - może i 4.2 jest dobre i w ogóle, ale moje 4.1 jest stabilne itp. Chodziło mi tylko o to, czy nie będzie jakichś problemów z wstaniem Kde czy coś. Ale widzę, że mogę bezboleśnie robić aktualizację do Squeeze :)
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

Według mnie powinno działać, chyba że (tak jak wspominałem) jakieś konflikty w zależnościach się pojawią.
Na razie Squeeze bardzo przypomina Lennego, dopiero w Sidzie jest zabawa.
ODPOWIEDZ