aktualizacja do Squeeze

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

@Wisien

Uraziłem Cię? Przepraszam :) Nie musisz się chwalić, od kiedy siedzisz na Linuksach, to nie piaskownica. :)

Odpowiem na Twoje wcześniejsze pytanie. :)

Na Squeeze (obecny testing), można było przejść "po repozytoriach", już parę godzin, po wydaniu wersji Lenny (obecnie stable).
Wisien
Posty: 51
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 15:10
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Wisien »

Po drugie --- jeszcze nie minął tydzień od wydania wersji stabilnej, a Ty już domagasz się nie wiadomo czego? Cierpliwości wszystko działa. Niedługo zostaną dodane nowości. Chcesz szybciej? Przyłącz się do twórców Debiana. Obecna wersja testowa jest równoważna jeszcze wersji stabilnej. Ale kolega irtomek, już niecierpliwie tupie nogą bo nie działa (pomimo tego że wszystko działa).
Przejrzyj aktualności na forum dokładnie to wszystko będzie jasne.
Czekam na nowosci, nie na rownowaznosc, stad pytanie kiedy mozna sie ich spodziewac w wymiarze czyniacym aktualizacje sensowną. Mam nadzieje, ze pytanie wystarczajaco wektorowo rozpisane.
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

iria pisze:Ogólnie co się dzieje, że co chwila wychodzi temat, że to SID się sypie, lub ludzie nie potrafią wpisać nazwy gałęzi w sources.list?
To, że Sid się sypie to dziwić nie powinno. Choć PhockouS, zapewne się zaraz ze mną nie zgodzi i będzie udowadniał, że Sid jest super stabilny :-D
Ale coś jest na rzeczy. Zważyliście, że od czasu wydania Lenny'ego jako stable pojawiło się na forum masę postów od niezorientowanych ludzi i to w sprawach najbardziej banalnych?
PhockouS pisze:Sądzę, że sporo osób poleciło Debiana początkującym z okazji pojawienia się nowej wersji. Dlaczego jednak nie mogą sobie oni dać rady to ja już nie wiem, chyba jest to lenistwo
Chyba dotknąłeś sedna. Tylko się tylko zastanawiam skąd oni przyszli (ja swoją teorię mam, ale nie powiem ]Uraziłem Cię? Przepraszam :) [/quote]
Prawda, że lepiej :-)
pood181
Posty: 23
Rejestracja: 08 października 2007, 15:18
Lokalizacja: localhost

Post autor: pood181 »

Akkon pisze:Choć PhockouS, zapewne się zaraz ze mną nie zgodzi i będzie udowadniał, że Sid jest super stabilny :-D
ja też będę się upierać przy tym że Sid jest jak najbardziej super stabilny. Mam go od paru dni, skompilowałem samodzielnie kernel 2.6.28.7 i jak narazie wszystko cacy ;) ) Polecam aktualizację do wersji Sid ;) )

pozdro
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

@pood181

Oczywiście, tak jak pare dni temu padł wybór kraju klawiatury (dziwnie to brzmi, ale jest prawie północ i inne określenie nie przychodzi mi na myśl...przepraszam fnmirk :) ).
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Do wszystkich towarzyszy broni uparcie twierdzących że Sid jest git (nie gniewaj się sidjestgit): ściągnijcie netinstall jakiegokolwiek Debiana, ustawcie połączenie z internetem i zapraszam do zmiany repozytoriów. Ja to dzisiaj przerabiałem, ani kde ani gnome nie zainstaluje się. Jeśli ktoś aktualizuje skonfigurowanego Debiana, tj. z xami, środowiskiem, to i aktualizacja do experimentala przejdzie bez szwanku, ale z systemu podstawowego możecie postawić sobie co najwyżej ruter.
PhockouS

Post autor: PhockouS »

lis6502 pisze:Do wszystkich towarzyszy broni uparcie twierdzących że Sid jest git (nie gniewaj się sidjestgit): ściągnijcie netinstall jakiegokolwiek Debiana, ustawcie połączenie z internetem i zapraszam do zmiany repozytoriów. Ja to dzisiaj przerabiałem, ani kde ani gnome nie zainstaluje się. Jeśli ktoś aktualizuje skonfigurowanego Debiana, tj. z xami, środowiskiem, to i aktualizacja do experimentala przejdzie bez szwanku, ale z systemu podstawowego możecie postawić sobie co najwyżej ruter.
Przedwczoraj właśnie tak zrobiłem i jak widać wszystko działa bez problemów.
Akkon pisze:To, że Sid się sypie to dziwić nie powinno. Choć PhockouS, zapewne się zaraz ze mną nie zgodzi i będzie udowadniał, że Sid jest super stabilny :-D
Ale coś jest na rzeczy. Zważyliście, że od czasu wydania Lenny'ego jako stable pojawiło się na forum masę postów od niezorientowanych ludzi i to w sprawach najbardziej banalnych?
:D
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

PhockouS wkleisz sources.list i uname -a?
Wisien
Posty: 51
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 15:10
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Wisien »

Przepraszam, jeśli kogoś wczoraj uraziłem dobijając się swoich praw do odpowiedzi, nie zamierzam ukrywać, ze takie gadanie mnie po prostu denerwuje i czasem sie unoszę.

Aby nie offtopować, wypowiem sie o Sidzie- działać działa, jest stabilny, ale chyba nikt na forum nie zaprzeczy, że ma swoje kaprysy, czasem problemy ze sterownikami nVidia, niektóre zależności nie do spełnienia bez wdawania się w kombinowanie,

Takie niuansiki, które mnie denerwowały zmusiły mnie do cofnięcia się do Lennego i musze powiedzieć, ze z mojego punktu widzenia Lenny jest lepszy :)
Awatar użytkownika
SpeedVin
Beginner
Posty: 101
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 16:23
Lokalizacja: /dev/null

Post autor: SpeedVin »

lis6502 pisze:Do wszystkich towarzyszy broni uparcie twierdzących że Sid jest git (nie gniewaj się sidjestgit): ściągnijcie netinstall jakiegokolwiek Debiana, ustawcie połączenie z internetem i zapraszam do zmiany repozytoriów. Ja to dzisiaj przerabiałem, ani kde ani gnome nie zainstaluje się. Jeśli ktoś aktualizuje skonfigurowanego Debiana, tj. z xami, środowiskiem, to i aktualizacja do experimentala przejdzie bez szwanku, ale z systemu podstawowego możecie postawić sobie co najwyżej ruter.
Ja nie miałem problemów z instalacją środowiska graficznego na Netinstall ale wpisy były z Testing ,więc lis6502 ustaw wpisy testing ,i nie będzie problemu (prawdopodobnie).Z instalacją problemów nie ma ale już z aktualizacją zainstalowanego środowiska są spore problemy z zależnościami (w Sidzie).
ODPOWIEDZ