Kernel 2.6.27.5 - brak obs

Pomoc dotycząca instalacji systemu
obuch
Posty: 76
Rejestracja: 13 listopada 2007, 14:06
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: obuch »

2.6.28-rc6 - czytnik i pendrive - wsio trybi ;-)
SobonPiotr
Beginner
Posty: 102
Rejestracja: 23 kwietnia 2007, 14:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: SobonPiotr »

lis6502 pisze:Co mam dopisać do /etc/apt/sources.list by móc odkopać takie nowoczesne kernele i obalać mity, ewentualnie szukać rozwiązań?
¯eby mieć tak nowoczesne kernele to musisz sam sobie skompilować. Tutaj jest wszystko opisane jak trzeba. http://www.howtoforge.com/kernel_compil ... ebian_etch.
obuch pisze:2.6.28-rc6 - czytnik i pendrive - wsio trybi
Właśnie skompilowałem, ale swój mocno okrojony, jutro sprawdzę co się stanie, jak wezmę ten idealnie działający, bezpośrednio z repozytoriów, moze rzeczywiście to tylko jakiś głupi błąd? :D Mam taką wielką nadzieję. :P

edit:
Jeśli możesz podeślij mi swój plik konfiguracyjny, dla tego kernela, bo w tym też niestety u mnie nie działa, mimo, że mam wszystko żywcem skopiowane z jądra, w którym to działało. Teraz dodatkowo mi nie działają sterowniki nvidii, ale to podejrzewam, jest łatwiejsze do rozwiązania. :P

Muszę sprawdzić gdzieś na liście czy ktoś ten błąd zgłosił, bo mam kilka nowych ciekawostek z tym co zwraca konsola po podpięciu sprzętu (zamieszczę później, bo teraz niestety mam mało czasu) i ewentualnie zgłosić im błąd. No i czekać aż 2.6.28 wejdzie do stabilnej gałęzi.[/quote]
obuch
Posty: 76
Rejestracja: 13 listopada 2007, 14:06
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: obuch »

Przepraszam ale właśnie usunąłem Sida na rzecz zabawy z Solarisem.

U mnie też były drobne problemy z kartą graficzną ale był to zestaw istnie diabelny - ogromna liczba paczek z experimental + testowe jadro.

Jestem prawie pewien, że widziałem właśnie zgłoszony błąd i informacje o patchu.
ODPOWIEDZ