Jaki emulator terminala

Ogólne pytania dotyczące systemu
fEnIo
Posty: 34
Rejestracja: 21 czerwca 2006, 14:12
Lokalizacja: Skawina/Kraków

Post autor: fEnIo »

To ja jeszcze polecę mrxvt.

pozdr,
fEnIo
marcusdavidus
Posty: 18
Rejestracja: 06 sierpnia 2006, 05:56
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: marcusdavidus »

uzywam yakuake bo jeden klawisz i mam konsole i obsluguje przezroczysosc
fEnIo
Posty: 34
Rejestracja: 21 czerwca 2006, 14:12
Lokalizacja: Skawina/Kraków

Post autor: fEnIo »

Dobrze wiedzieć, że to od emulatora terminala zależy ile klawiszy trzeba wcisnąć by go odpalić.

pozdr,
fEnIo
DaViDeX
Posty: 18
Rejestracja: 11 lipca 2006, 20:15
Lokalizacja: Opinogóra

Post autor: DaViDeX »

fEnIo pisze:Dobrze wiedzieć, że to od emulatora terminala zależy ile klawiszy trzeba wcisnąć by go odpalić.

pozdr,
fEnIo
nom. trzeba przecież otworzyć jakiś domyślny terminal środowiska i wpisać nazwę tego, którego chce się używać. te z krótszymi nazwami są lepsze :)
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

DaViDeX pisze:
fEnIo pisze:Dobrze wiedzieć, że to od emulatora terminala zależy ile klawiszy trzeba wcisnąć by go odpalić.

pozdr,
fEnIo
nom. trzeba przecież otworzyć jakiś domyślny terminal środowiska i wpisać nazwę tego, którego chce się używać. te z krótszymi nazwami są lepsze :)
rotfl, wystarczy trochę więcej wyobraźni (a - istnieją aliasy, b - istniają różne panele z ikonkami, c - istnieją skróty klawiszowe, d - istnieje narzędzie ln -s multi-gnome-terimnal m)
fEnIo
Posty: 34
Rejestracja: 21 czerwca 2006, 14:12
Lokalizacja: Skawina/Kraków

Post autor: fEnIo »

e) trzeba mieć zdolność wyczuwania ironii bez potrzeby dostania od niej kopa w dupę

pozdr,
fEnIo
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Przez bardzo długi czas używałem gnome terminal a teraz przesiadłem się na yakuake. Gnome terminal jest naprawdę fajny, szybki, jednak yakuake ma to jedno, że jest wygodny. Po prostu łatwiej mi się w nim "obracać". Robię w nim wszystko: od zwykłego upgradu systemu do pisania programów za pomocą vim'a Jak na razie to nie wyobrażam sobie żebym miał zmienić yakuake na coś innego. Po prostu bardzo mi się podoba i tyle.



Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ