J

Ogólne pytania dotyczące systemu
M
Posty: 36
Rejestracja: 07 listopada 2007, 13:50
Lokalizacja: Czêstochowa

Post autor: M »

Musiałbyś najpierw pokazać nam zawartość pliku /boot/grub/menu.lst wtedy moglibyśmy zobaczyć dlaczego masz kernel panic. Tryb single-user mode to jest tryb pojedynczego użytkownika, czyli tryb awaryjny. Nie pracuje się na nim codziennie. Stare jajko jak najbardziej można usunąć, wywal pliki modułów /lib/modules/2.6.18. Jeśli chodzi o lsmod to polecenie to wyświetla ci wszystkie załadowane do jądra moduły. Zainstaluj sobie pakiet modinfo.
egreg
Posty: 8
Rejestracja: 27 października 2008, 23:06

Post autor: egreg »

Witam, chciałem spróbować aktualizacji jądra ale za pomocą pliku patch-2.6.26.bz2, żeby podnieść wersję o jeden numerek wyżej czyli z 2.6.25, tak tylko dla poćwiczenia.
Po rozpakowaniu archiwum według tej strony mam tylko plik "patch-2.6.26" i nic więcej. Problem w tym, że ani polecenie "make" ani "make-kpkg" nie rozpoznaje tego pliku jako źródła do kompilacji. Czy wie ktoś w czym problem?
Czy próbował ktoś uaktualnić kernel za pomocą tego rodzaju pliku (patch-2.x.x.bz2)?
Jeśli tak to proszę o wskazówki.
Pozdrawiam
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Musisz skorzystać z programu patch, przeczytaj mana. Dopiero po spatchowaniu źródeł robisz make-kpkg.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

egreg pisze:Witam, chciałem spróbować aktualizacji jądra ale za pomocą pliku patch-2.6.26.bz2, żeby podnieść wersję o jeden numerek wyżej czyli z 2.6.25, tak tylko dla poćwiczenia.
Najlepiej użyć do tego programu

Kod: Zaznacz cały

ketchup
ODPOWIEDZ