Logi z zamykania systemu

Ogólne pytania dotyczące systemu
lepek
Posty: 30
Rejestracja: 23 października 2007, 07:20

Logi z zamykania systemu

Post autor: lepek »

Czy jest możliwość sprawdzenia w logach tego co wypluwa system podczas jego zamykania. Killowanie daemonów itd.
Widoczne jest sporo błędów natomiast zbyt szybko znikają na ekranie i nie jestem w stanie ich przeczytać. Patent z kamerką odpada, obraz jest zbyt zamazany, pewnie ze względu na średnią jakość kamerki i matryce lcd laptopa.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zomer
Beginner
Posty: 322
Rejestracja: 26 października 2007, 15:52
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: zomer »

lepek, Zobacz mój post. Wprawdzie ja szukam wyjścia ze startu ale może na coś ci się przyda http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=9010
Jeszcze ten podręcznik rozdział 8,9 i dalsze
Widzę że piszesz z pod Windows więc pewnie masz dostęp do Debiana z pod Windows.
Zrób tak. zapisz wielkość plików z /var/log zamknij system i sprawdź z pod Windows, które przybrały na rozmiarze.
Bodzio
Junior Member
Posty: 599
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:35

Post autor: Bodzio »

zomer pisze:Wprawdzie ja szukam wyjścia ze startu
a to jest stosunkowo proste, oczywiście jeśli dobrze zrozumiałem co masz na myśli :-)
/etc/default/bootlogd -> zmieniasz BOOTLOGD_ENABLE=No na BOOTLOGD_ENABLE=Yes
restart systemu
wyniki w /var/log/boot
Awatar użytkownika
zomer
Beginner
Posty: 322
Rejestracja: 26 października 2007, 15:52
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: zomer »

Bodzio. Jeszcze nie sprawdzałem tego sposobu który opisałeś ale. /var/log/boot Przchowuje informacje o starcie systemu ( tak przynajmniej wynika z nazwy tego pliku ) Czy to miała być odpowiedz. Do mojego problemu z przeglądaniem logów startu, czy do postu lepek o zamykaniu.
ODPOWIEDZ