[+] "make" nie dzia

Ogólne pytania dotyczące systemu
bart1983
Posty: 60
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 10:08

[+] "make" nie działa

Post autor: bart1983 »

Jeszcze nie udalo mi sie nic zainstalowac bo nie działa mi polecenie "make" a co za tym idzie "make install". Dodam, ze mam zainstalowana paczke o nazwie make wiec nie mam zielonego pojecia o co tu chodzi?? moze znajdzie sie ktos i mi pomoze bo juz nie mam sily
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

Jak to "nie działa" ??? mógłbyś podać komunikaty jakie pojawiają ci sie na konsoli czy mam odkurzyć kryształową kulę ?? :]
ponton
Beginner
Posty: 406
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 01:40
Lokalizacja: Kalisz/Wroc³aw

Post autor: ponton »

A tak poza tym to "make" nie służy do instalowania, tylko ułatwiania kompilacji.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

bart1983, słuchaj, w Debianie raczej się nie instaluje z czystych źródeł. Po to powstały archiwa pakietów (repozytoria) aby maksymalnie ułatwić instalację pakietów. ¦ciągasz pakiet za pomocą apt-get, czy aptitude i od razu się instaluje. Nie wiem czemu chcesz instalować coś ze źródeł... Sprawdź najpierw czy danego pakietu nie ma w repo, a jeżeli nie będzie to dopiero wtedy bierz się za źródełka. I powiedz co chciałeś zainstalować.

A co do make to proces instalacji ze źródeł powinien tak wyglądać:

Kod: Zaznacz cały

./configure
make
make install
choć ja bym raczej z tego paczkę .deb zbudował.


Pozdrawiam
bart1983
Posty: 60
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 10:08

Post autor: bart1983 »

Kaka' pisze:bart1983, słuchaj, w Debianie raczej się nie instaluje z czystych źródeł. Po to powstały archiwa pakietów (repozytoria) aby maksymalnie ułatwić instalację pakietów. ¦ciągasz pakiet za pomocą apt-get, czy aptitude i od razu się instaluje. Nie wiem czemu chcesz instalować coś ze źródeł... Sprawdź najpierw czy danego pakietu nie ma w repo, a jeżeli nie będzie to dopiero wtedy bierz się za źródełka. I powiedz co chciałeś zainstalować.

A co do make to proces instalacji ze źródeł powinien tak wyglądać:

Kod: Zaznacz cały

./configure
make
make install
choć ja bym raczej z tego paczkę .deb zbudował.

Chialem zainstalowac tvtime ale pomogles mi w innym poscie :) czyli to mozna juz zamknac:P
Zablokowany