Bootowanie

Ogólne pytania dotyczące systemu
szaman
Posty: 55
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 12:36

Bootowanie

Post autor: szaman »

Witam

Mógł by mi ktoś powiedzieć który plik musze wyedytoawac zeby wylączyć np postresql zeby sie nie wlańczało razem z debianem
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

Kod: Zaznacz cały

man update-rc.d
czasem zdarzają się też wpisy w /etc/rc.local
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

to zależy jak jest uruchamiany, jeśli przez rc.d to poszukaj go w /etc/init.d, jeśli tam go znajdziesz to usuń go z katalogów: /etc/rc0.d , /etc/rc1.d/ , /etc/rc2.d/ ,..., /etc/rc6.d.


więcej info

Kod: Zaznacz cały

man update-rc.d

aloha


-------
edit
darkwater byłeś szybszy ;)
szaman
Posty: 55
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 12:36

Post autor: szaman »

a liste wszystkich uruchamianych procesów tez tam znajde czy gdzie ińdziej musze szykać??
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kod: Zaznacz cały

man update-rc.d
a katalogach /etc/rc[1-6].d są dowiązania symboliczne do skryptów z /etc/init.d, które to skrypty są uruchamiane podczas startu systemu (numer w nazwie katalogu oznacza poziom uruchamiania), natomiast w katalogu /etc/rc0.d/ są skrypty uruchamiane podczas wyłączania systemu. (jeśli dobrze pamiętam).
W każdym razie jeśli usuniesz dowiązania symboliczne (do skryptu ładującego postresql) z tych katalogów (najlepiej wszystkich) to postresql nie będzie się już włączał.

ale polecam przeczytać manual
szaman
Posty: 55
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 12:36

Post autor: szaman »

dzieki
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

szaman pisze:Mógł by mi ktoś powiedzieć który plik musze wyedytoawac zeby wylączyć np postresql zeby sie nie wlańczało razem z debianem
update-rc.d -f postresql remove :)
z init.d nie usuwamy. stamtąd usuwa się dopiero przy deinstalacji (a raczej skrypt usuwany jest automatycznie przez dpkg)

Polecam też program rcconf.

[ Komentarz dodany przez: Debian: 2007-02-06, 10:00 ]
Wyróżniłem informację, o rcconf, bo to programik, warty uwagi. Dzięki niemu edytujesz usługi które mają się uruchamiać przy starcie systemu.
ODPOWIEDZ