INTEL + NVIDIA - jaki linux?

Ogólne pytania dotyczące systemu
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Debian ma Sid'a (dziwnie brzmi ;) , Sid to wersja niestabilna (niestabilna tylko z nazwy), w tym linku który Ci podałem jest ona opisana, tak jak inne wersje.

Widzę że nie masz w ogóle pojęcia o Debianie, więc raczej to co mówimy dużo Ci nie mówi, polecam zapoznać się najpierw w tym co to w ogóle jest Debian.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Debian
http://pl.wikibooks.org/wiki/Debian


drongu pisze:kciałbym
co Ty tu staropolszczyzną wyjeżdżasz? ;)


aloha
drongu
Posty: 12
Rejestracja: 14 października 2006, 17:59
Lokalizacja: *CyberNet

Post autor: drongu »

Kaka' pisze:
drongu pisze:to co ty masz może być fajne, a ty masz chyba, a raczej na pewno większe doświadczenie z debianem odemnie, dlatego kciałbym siem dowiedzieć, bo nawet moze mi siem to przydać hehe ]

hmm, a Ty nie jesteś profesjonalistą? Bo Twój profil mówi co innego...
drongu pisze:za dużo czytania
To raczej Linux nie jest dla Ciebie...
"kaka" nie jestem profesjonalistą w kategorii "linux" - i z tym sie zgodze, ale inne moje umiejętności mówią same za siebie [pisać o nich nie będe - z jasnej przyczyny OFF-TOPIC] nie musisz przecież łapać mnie za każde słowo cytując.. obydwoje macie większe doświadczenie z linuxem, ale wątpie żeby np. każdy z was razem wzięci mielibyście tyle informacji o windowsie co ja, ale to już inna sprawa, a dyskusja na ten temat powinna być na zupełnie innym forum, więc nie zagłębiajmy sie w dalsze opinie.

Jeszcze jakieś 20 min. i mam netinst.. wypale na cd i zobaczymy czy coś wskóram ]pozdrawiam modków - teraz już bede pisał "po polsku" hehe ;P
jak nie jestem w zarządzie to nie przykłądam za dużej uwagi do ortografii, ale jak na pewnych innych forach jestem np. moderatorem to masz racje.. trzeba pisać poprawnie i dawać innym przykład //dobre oko ;)

//na wakacje mam oferte pracy w serwisie komputerowym, jestem też testerem, mam owe doświadczenie, składam kompy a do tego interesuje się webmasteringiem i grafiką komputerową, a jak na 17-latka radze sobie całkiem nieźle (w przyszłym miesiącu ide do "wyższej szkoły zarządzania" dostane jakiś certyfikat //jak dostane to umieszcze tutaj scrn'a ;P pozdro[/color]
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

drongu pisze:aha.. chyba pomożecie mi zainstalować i przejść przez wszystkie problemy które napotkam w trakcie instalacji i konfiguracji na już zainstalowanym sstemie?
Tak: http://debian.linux.pl/search.php


I druga sprawa: sprawdzaj pisownię! Już dostałeś upomnienie od Debiana więc się zastosuj. Jak nie to trochę oficjalnie polecimy (ostrzeżenie)!

drongu pisze:ale wątpie żeby np. każdy z was razem wzięci mielibyście tyle informacji o windowsie co ja, ale to już inna sprawa, a dyskusja na ten temat powinna być na zupełnie innym forum, więc nie zagłębiajmy siem w dalsze opinie.
Nie no oczywiście. 17-latek ma większą widzę niż osoba studiująca + kilka innych osób. Nie no... Tylko jak to na Windowsie było, że masz taką widzę skoro nie lubisz czytać? No tak: dalej, dalej, dalej, zakończ.
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

drongu pisze:mam NEO speedtouch 330
drongu pisze:Jeszcze jakieś 20 min. i mam netinst..
netinstal przy NEO to chyba nie był dobry pomysł. Nie wykryje CI modemu przy instalacji.
Chyba że się mylę.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

luck40 pisze:netinstal przy NEO to chyba nie był dobry pomysł. Nie wykryje CI modemu przy instalacji.
Chyba że się mylę.
Netinstall instaluje tylko system bazowy. Potem konfigurujesz neo i instalujesz x'y Tak to (chyba) jest ;)
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

[quote="Kaka'"]Netinstall instaluje tylko system bazowy. Potem konfigurujesz neo i instalujesz x'y Tak to (chyba) jest ]
Ja wiem, że tak jest z netinstall, sam tak instalowałem :) , tylko że czy w systemie bazowym są wszystkie potrzebne pakiety do zainstalowania NEO?? teraz to już pytam trochę z czystej ciekawości.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

luck40 pisze:Ja wiem, że tak jest z netinstall, sam tak instalowałem :) , tylko że czy w systemie bazowym są wszystkie potrzebne pakiety do zainstalowania NEO?? teraz to już pytam trochę z czystej ciekawości.
Z tego co wiem... nie :)
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kaka' pisze:
luck40 pisze:netinstal przy NEO to chyba nie był dobry pomysł. Nie wykryje CI modemu przy instalacji.
Chyba że się mylę.
Netinstall instaluje tylko system bazowy. Potem konfigurujesz neo i instalujesz x'y Tak to (chyba) jest ]

tak, tak to jest, tylko trzeba sobie gdzieś na płytkę najpierw zgrać stery do neo (najlepiej z opisem), spisać repozytoria, itp. a potem na systemie bazowym instalujemy neo, dodajemy repo i jedziemy dalej z instalacją reszty systemu.

----------
z pakietów potrzeby jest tylko pakiet ppp, a on z tego o wiem jest na płytce.


aloha
drongu
Posty: 12
Rejestracja: 14 października 2006, 17:59
Lokalizacja: *CyberNet

Post autor: drongu »

neo przecież moge zainstalować z terminalu komendami, bo chyba jest taka opcja co nie?
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

no właśnie o to chodzi ze po instalacji z netinstall nie mam takiej możliwości bo nie ma wszystkich pakietów bądź sterowników. Poszukaj na forum co CI będzie potrzebne i dociągnij, nagraj na płytę i dopiero zaczynaj instalacje.
ODPOWIEDZ