dziwne wy

Ogólne pytania dotyczące systemu
Kamil Pawelak
Posty: 50
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 21:00
Lokalizacja: Elbl±g

dziwne wyłączanie komputera - brak listy

Post autor: Kamil Pawelak »

witam! chciałbym zapytać, czy w Debianie normalnym jest to, że gdy wpisuję we fluxbox init 0 i komputer mi się wyłącza, to przechodzi on do tty i pokazuje napis localhost login ze znakiem zachęty, a nastepnie nie pokazuje co wyłącza, odmontowuje etc etc i tylko na końcu pojawia się acpi turned off computer... wychodzi na to, że komputer wyłączany jest poprawnie (m.in. ten komunikat plus brak skanowania partycji na starcie), ale czy tak powinno być ??? thx
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Wiesz, nie za bardzo Cię rozumiem, ale powinno być tak, że jak wyłączasz kompa to pokazuje Ci się co jest wyłączane itp. np. pisze coś w tym stylu: stop daemon alsa czy jakoś tak ;) To tylko przykład.

Spróbuj wpisać halt albo reboot jako root.
Kamil Pawelak
Posty: 50
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 21:00
Lokalizacja: Elbl±g

Post autor: Kamil Pawelak »

no właśnie o tym mówię ;] u mnie brak tego pokazywaniai tylko na końcu pokazuj się że acpi wyłącza kompa i się normalnie zamyka system tylko bez tego pokazywania wlaśnie :) na innych komendach jest tak samo :]
Kamil Pawelak
Posty: 50
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 21:00
Lokalizacja: Elbl±g

Post autor: Kamil Pawelak »

bez iksów jak wyłączam jest to samo :| hmmm widac tak ma być chyba (wersja 4.0 testowa sprzed 2 dni) skoro pokazuje na końcu że acpid wyłącza kompa a na starcie nie wywala że coś źle zamknąłem :)
Lorenzo
Beginner
Posty: 262
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lorenzo »

A informacje init'a nie pojawiają sie na ostatniej używanej konsoli przypadkiem ?
Kamil Pawelak
Posty: 50
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 21:00
Lokalizacja: Elbl±g

Post autor: Kamil Pawelak »

na żadnym z tty nie pokazuje listy wyłączanych usług :(
ODPOWIEDZ