Debian Etch amd64 i programy pod 32 bitowe platformy.

Ogólne pytania dotyczące systemu
Vyro
Posty: 1
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 18:50
Lokalizacja: Lublin

Debian Etch amd64 i programy pod 32 bitowe platformy.

Post autor: Vyro »

Na początku witam wszystkich użytkowników forum.
Postanowiłem przesiąść się na Debiana (Niesamowicie odpowiada mi łatwość instalacji pakietów w takowym).Jest to Etch pod platformę amd64 (oczywiście posiadam odpowiedni sprzęt).Niestety przy próbie istalacji pakietów które nie posiadają portu pod amd64 zaczął się problem(konkretnie chodzi o Operę i Skype'a).Zainstalowałem je jednak używając "-force architecture" (czy jakoś tak).Niestety niechcą się uruchomic.Gdy próbuje je odpalic z wysokości konsoli otrzymuje

Kod: Zaznacz cały

ERROR: ld.so: object 'libjvm.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
ERROR: ld.so: object 'libawt.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
/usr/lib/opera/9.10-20061214.6/opera: error while loading shared libraries: libqt-mt.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory
W przypadku opery i

Kod: Zaznacz cały

skype: error while loading shared libraries: libqt-mt.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory
w przypadku skype'a.

Chodzi więc zapewne o biblioteki.Jak się domyślam 32 bitowe.Sporo czasu doinstalowywałem różne z repozytoriów,szukałem informacji.
Proszę o pomoc.Jeżeli nie zamieściłem jakiejś informacji to napiszcie to tu.Jeśli znacie strone ,temat na forum gdzie znajduję się rozwiązanie proszę o link. :-/
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

tutaj masz opis instalacji aplikacji 32bitowych w systemie 64bitowym https://alioth.debian.org/docman/view.p ... l#id292205
ODPOWIEDZ