pierwsze kroki w debianie

Ogólne pytania dotyczące systemu
szpuni
Beginner
Posty: 112
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 15:25
Lokalizacja: dublin

pierwsze kroki w debianie

Post autor: szpuni »

Witam wszystkich.

Mam parę pytań na temat Dystrybucji Debian ponieważ jestem świeży w tej ze dystrybucji (chociaż nie świeży w linuksach :D ) chciałbym dowiedzieć sie jak zmieniać skrypty startowe ponieważ mam trochę poinstalowanych usług których nie potrzebuje, czy istnieje jakieś narzędzie oprócz popularnego fing do przeszukiwania zasobów, czy istnieje cos takiego jak w dystrybucji slackware (bo jej używam od kilku lat)
/var/adm/packages ?

Macie może jakieś konkretne materiały na ten temat ponieważ w sieci jak na razie znalazłem książki ale tam jest bardzo dużo badziewia którego nie potrzebuje a stron jest o wiele za wiele hehe


//edit
Sprawdzaj pisownię przed wysłaniem postu. Koło przycisku "Wyślij" jest przycisk "Pisownia".
Kaka'
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

szpuni pisze:chcialbym dowiedizec sie jak zmieniac skrypty startowe
man update-rc.d
szpuni pisze:czy istnieje jakies narzedzie oprocz popularnego fing do przeszukiwania zasobow,
locate, which - standardowe narzędzia.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

szpuni pisze:Macie może jakieś konkretne materiały na ten temat
tu masz trochę zebranych materiałów o Debianie:
http://debian.linux.org.pl/zrobione/
polecam przejrzeć wszystkie


aloha
szpuni
Beginner
Posty: 112
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 15:25
Lokalizacja: dublin

Post autor: szpuni »

KAKA - niestety stary nie uzywam polskich znakow takie stare przyzwyczajenie ;) i nie zamierzam tego zmieniac zreszta raczej tego nie potrzebuje mieszkajac za granica ;)

Dzieki chlopaki za materialy napewno przejrze wszystko a tym czasem spadam potestowac nowa zabawke ;) Pozdrawiam

Cu & TC
szpuni
Beginner
Posty: 112
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 15:25
Lokalizacja: dublin

Post autor: szpuni »

No coz z polskiego nigdy nie bylem orlem ;) a niekiedy zapomina sie troche gramatyki zadko rozmawiajac po polsku ;)
pozdro
ODPOWIEDZ