Debian 4

Ogólne pytania dotyczące systemu
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

sosen pisze:Na mojej radiowce internet transfer wynosi 16kb/s ]
No i co z tego? Ja miałem transfer 12kb i dobrze było. Teraz mam neta 256 i się z tego cieszę, a Ty powinieneś się cieszyć, że masz w ogóle neta, wolnego co prawda, ale masz i to jest w tym wypadku najważniejsze :)


Pozdrawiam!
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

sosen pisze:taa... eksperymenty... Załatwcie mi Internet 1mb/s! ] Na mojej radiowce internet transfer wynosi 16kb/s ;]
a co to ma do tego?, żeby eksperymentować nie trzeba mieć szybkiego neta, jeśli chodzi o zasysanie obrazów płyt to możesz przecież na noc zostawiać włączonego PC, może to potrwa parę dni, ale w tym czasie możesz poczytać sobie o tej dystrybucji i się czegoś dowiesz, a potem już po ściągnięciu i zainstalowaniu zaczniesz wykorzystywać to co się dowiedziałeś o tej dystrybucji.
albo są jeszcze gazety z Dystrybucjami GNU/Linuksa, lub pewnie masz jakiś kumpli z szybkim łączem...

jeśli chcesz poeksperymentować to szybkość Twojego neta, raczej nie stanowi problemów, "dla chcącego nic trudnego"


PS.
sosen pisze:(...)1mb/s! (...) 16kb/s
chyba 1MB/s i 16KB/s, to jest różnica 2
sosen
Posty: 10
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 01:25

Post autor: sosen »

to mam 3 ściągnąć czy 4?! a jeszcze bo widze ze jest około 20plyt cd do ściągnięcia... To prawda ze wystarczy 2 pierwsze?
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

sosen pisze:to mam 3 ściągnąć czy 4?! a jeszcze bo widze ze jest około 20plyt cd do ściągnięcia... To prawda ze wystarczy 2 pierwsze?
Tak wystarczą 2 pierwsze. Jeżeli masz możliwość korzystania z internetu podczas instalacji (nie masz neo albo radiówki) to możesz równie dobrze ściągnąć wersję netinstal.

to zależy którą wersję chcesz, jeśli stabilną to 3, jeśli stabilną z najnowszymi pakietami to 4.
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

luck40 pisze:Jeżeli masz możliwość korzystania z internetu podczas instalacji (nie masz neo albo radiówki)
sosen pisze:Na mojej radiowce internet transfer wynosi 16kb/s
Faktycznie pierwsze dwie wystarczą. Pakiety są przydzielane do płytek według popularności, także na pierwszych płytach znajdują się te najbardziej popularne.
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

Debian pisze:
luck40 pisze:Jeżeli masz możliwość korzystania z internetu podczas instalacji (nie masz neo albo radiówki)
sosen pisze:Na mojej radiowce internet transfer wynosi 16kb/s
Mój błąd, niedopatrzenie, sory!
UxY
Posty: 36
Rejestracja: 05 stycznia 2007, 01:14
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: UxY »

no to spoko :) poczytałem troche i wychdzoi na to ze warto zassać 4, właśnie przed chwila zepsułem ubuntu wiec bede mógł zassac debiana, pytanie tylko mam :) Czy po instalacji prawie stabilnej wersji 4 bede mógł ją potem aktualizować na w pełni stabilną czy znów format?
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

UxY pisze:Czy po instalacji prawie stabilnej wersji 4 bede mógł ją potem aktualizować na w pełni stabilną czy znów format?
Oczywiście że będziesz mógł zaktualizować. Powiem więcej, po instalacji powinieneś zapomnieć o czymś takim jak instalator na wiele lat - jak wyjdzie następna wersja stabilna, wystarczy że zrobisz dist-upgrade.
UxY
Posty: 36
Rejestracja: 05 stycznia 2007, 01:14
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: UxY »

a widzisz ;] No to spoko :) a teraz drugie pytanie skad moge zassać 4.0? Czy to on jest na stronie debian.org w dziale "testing" ?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

UxY pisze:teraz drugie pytanie skad moge zassać 4.0? Czy to on jest na stronie debian.org w dziale "testing" ?
A w dziale FAQ się było? :)

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=532
ODPOWIEDZ