rekompilacja kernela po instalacji

Ogólne pytania dotyczące systemu
kacper
Posty: 28
Rejestracja: 20 grudnia 2006, 18:57
Lokalizacja: S³ubice

rekompilacja kernela po instalacji

Post autor: kacper »

Witam,

przed chwila udało mi się 'postawić' mojego pierwszego Debiana Sarge :) instalowałem z mini-iso, więc po dłuższej chwili na aktualizacje systemu i dociągniecie potrzebnych pakietów system działa. Jedyne czego jeszcze do końca nie mogę pojąc to kompilacja z grsecurity, do tej pory używałem Slackware i tam ściągałem źródła ręcznie, patchowałem i grało. Tutaj już od początku nie chce niczego popsuć, więc najpierw się zapytam :)
Jeśli dam

Kod: Zaznacz cały

apt-get install kernel-source-2.4.27 
i następnie

Kod: Zaznacz cały

apt-get install kernel-patch-grsecurity2
to będe miał już zpaczowanego kernela? Później tylko make menuconfig itd, dodanie do gruba, restart i działa? :)

Mam dość trudny dostęp do tej maszyny i nie chciałbym tam biegać z CD i sie chrootować :)
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

Ja sam instalowałem jajko przez synaptic
jak dla mnie duże ułatwienie :)
mcdell
Posty: 41
Rejestracja: 02 grudnia 2006, 21:31
Lokalizacja: SETI@home

Post autor: mcdell »

Zainstaluj sobie jeszcze jednego kernela (awaryjnego) i wtedy możesz eksperymentować z 2.4.27 :)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

luck40 pisze:Ja sam instalowałem jajko przez synaptic
jak dla mnie duże ułatwienie :)
Fajnie, tylko zastanów się co będzie kiedy dojdzie "co do czego" - nie będzie x'ów to i nie będzie synaptic. Radzę (polecam) używać aptitude i zaznajomić się z apt-cache search. Naprawdę, później może Ci się to przydać, a i tak robienie czegoś w konsoli jest wygodniejsze (jak dla mnie).



Pozdrawiam!
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

Jeśli instaluję jakiekolwiek programy to przy pomocy aptitude i pod konsolą. Tylko jajko instalowałem przez synaptica, a to dlatego że nigdy nie mogłem sobie poradzić z własnoręczną kompilacja jajka, a podchodziłem do tego wielokrotnie i zawsze klapa ;/
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

luck40 pisze:przez synaptica, a to dlatego że nigdy nie mogłem sobie poradzić z własnoręczną kompilacja jajka

hmm, a nie wystarczy 'aptitude install linux-image-2.6.18-3-??' ? Jajka nie musisz instalować przez synaptic. A zresztą, rób jak chcesz :)


Pozdrawiam!
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

Kaka' pisze: hmm, a nie wystarczy 'aptitude install linux-image-2.6.18-3-??' ? Jajka nie musisz instalować przez synaptic. A zresztą, rób jak chcesz :)
wiem o co Ci chodzi :) , może następnym razem spróbuje w ten sposób :)
wenabdg
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 27 października 2006, 18:35

Post autor: wenabdg »

hmm... kompilacja zawsze zakonczoona klapa :( (
nie ma co warto probowac bo nie w kazdym distro mozesz to zrobic automatycznie a jak juz postawisz wlasne jajko to i wydajnosc o niebo lepsza ;-)

Pozdrawiam
vilkatla
Posty: 21
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 01:30
Lokalizacja: /Litzmannstadt

Post autor: vilkatla »

luck40 pisze:podchodziłem do tego wielokrotnie i zawsze klapa ]
polecam lekturke http://jarekm3.ovh.org/index.php
posilkujac sie ta strona, helpem konfiguratora, google i slownikiem angielsko-polskim, skompilowalam swoje pierwsze jajko - i wstalo :]
wenabdg pisze:a jak juz postawisz wlasne jajko to i wydajnosc o niebo lepsza
a jaka satysfakcja! ]


pzdr
kacper
Posty: 28
Rejestracja: 20 grudnia 2006, 18:57
Lokalizacja: S³ubice

Post autor: kacper »

A jednak to nie było takie trudne jak się z góry wydało :)
Poradziłem sobie w 'standardowy' sposób, czyli źródła z kernel.org + patch z openwall.com i wszystko ładnie działa, malutkie problemy przy migracji grub->lilo, ale już jest ok :)
Dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrowienia.
ODPOWIEDZ