amd64 - czy warto?

Ogólne pytania dotyczące systemu
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

Hymm żeby skompilować kernel x86_64 z poziomu 32 bitów trzeba kompilować metodą cross(kompilowanie pod konkretną architekturę) Od jajka 2.6.24 wersja 32 i 64 bity zostały połączone wieć kof źródłowy jest ten sam.
thalcave
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:57
Lokalizacja: gdynia

Post autor: thalcave »

Niby tak, ale 64bitowa dist ma chyba troszkę inną strukturę katalogów, znaczy mają więcej dowiązań etc.
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

AdeBe pisze:Jeszcze rok temu zdecydowanie bym Ci odradzał.
1,5 roku temu kiedy zaczynałem swoją przygodę z Linuksem zacząłem właśnie od 64-bitowego Susue a później Mandriva. Oprócz standardowych problemów z flashem i javą nie mogłem również uruchomić moje karty tv. Poza tym wtedy aplikacji 64-bitowych było wyraźnie mniej niż 32-bitowych (przynajmniej na tamatych systemach). Ostatecznie przesiadłem się na 32-bity i wszystkie problemy zniknęły :-)
Jednak w tej chwili zdecydowanie WARTO
Bo??
dawideo
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 25 czerwca 2007, 11:46
Lokalizacja: Zbychowo

Post autor: dawideo »

Bo???
Flash działa, Java- działa, filmy i muza - działa, praktycznie wszystko co do szczęscia potrzebne działa. A przy okazji szybciej :) (przynajmniej w moim odczuciu)
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

A jak uruchomić java w przeglądarce? Chodzi mi o plugin, bo mi coś się nie udało.
zyghom
Posty: 54
Rejestracja: 26 listopada 2007, 19:52

Post autor: zyghom »

psv pisze:A jak uruchomić java w przeglądarce? Chodzi mi o plugin, bo mi coś się nie udało.
mam to samo, a gnu pokazuje tylko 1.5
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

Tak jak mówił dawideo, bo wszystko działa, a w dodatku lepiej :)
jedyniem przeciwwskazaniem może być, gdy posiadasz mało pamięci ram, niestety ale 64 bity żrą jej więcej niż 32 (jednak IMHO 1GB do standardowej kombinacji www+poczta+audio+edytor/arkusz starcza spokojnie)
A jeśli chodzi o javę, to odpala się pięknie w konquerorze. W firefoxie podobno trzeba się ostro namęczyć żeby zadziałało - nie wiem, z javy korzystam góra raz w miesiącu.
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

AdeBe pisze:jedyniem przeciwwskazaniem może być, gdy posiadasz mało pamięci ram
Natomiast jeżeli masz jej dużo (4GB i więcej) to 64bity są wskazane - choć nawet obowiązkowe.
Kamzor
Posty: 63
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 05:01
Lokalizacja: Zieleniec/Wrocław

Post autor: Kamzor »

Cześć, odgrzebałem ten temat by nie zakładać kolejnego o takiej samej nazwie i takim samym sensie.

Obserwując zainteresowanie użytkowników forum architekturą amd64, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda użytkowanie takiego systemu w 2010r.

-Czy odczuwa się jeszcze jakiekolwiek niedogodności?
-Czy opłaca się zainstalować taki system na stacji roboczej (projektowanie, programowanie, SSH, ftp, etc..)
-Czy opłaca się zainstalować taki system na laptopie (programowanie, przeglądanie web, codzienne zajęcia)

Chcę się dowiedzieć czy nie będzie czego żałować.

Pozdrawiam ;)
Pies
Beginner
Posty: 127
Rejestracja: 22 sierpnia 2008, 21:17

Post autor: Pies »

Ja korzystam z systemu amd64 i chyba jedyna niedogodność jaka dotąd mi się zdarzyła to niemożliwość znalezienia plików/paczki pozwalającej flashowi na korzystanie z oss. Przypadki, by powodowało kłopoty korzystanie z 64bitół jest coraz rzadsze - powoli to ta wersja systemu stawać się będzie standardem.
ODPOWIEDZ