Usuniecie kernela podczas zmiany z stable na testing

Ogólne pytania dotyczące systemu
Partition
Posty: 81
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:12
Lokalizacja: Bêdzin

Post autor: Partition »

Bierzesz plytke z Debianem (może być też inne livecd linuksa) , wkladasz do napedu, rebootujesz.
Wpisujesz rescue
Mountujesz swoja partycje i chrootujesz sie na nia
Wpisujesz:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install linux-image-wersja
Wychodzisz z chroota, dajesz reboot i masz jadro.
MarcinD
Posty: 15
Rejestracja: 27 listopada 2006, 21:31
Lokalizacja: Józefów

Post autor: MarcinD »

Ech, chyba nie ty jeden masz ten problem... Właśnie wczoraj zrobiłem dist-upgrade do Etch, no i też mi jądro wywaliło, a nowego nie zainstalowało. Miałem 2.4.27, może to ma znaczenie?
Co prawda, jestem w trochę lepszej sytuacji, bo przed kilkoma dniami skompilowałem sobie drugie jądro (akurat było mi potrzebne), więc system da się odpalić, ale (i tu nie wiem, czy wina jest niepasującego jądra, czy błędów w aplikacjach, czy może w aktualizacji) nowy system działa źle. Konkretnie KDE chodzi tak, że się pracować nie da... Niby jest, ale wariuje. Próbując ratować sytuację skompilowałem sobie jądro 2.6.15.* z ubuntu (do innego źródła nie miałem dostępu) - teraz w GRUBie mam: Debian kernel-2.6.15.*ubuntu*... :-) Jakoś to chodzi, udev ruszył, ale sieci i tak nie ma, bo tu już się skompilować nic nie udało, są problemy z zależnościami pakietów (build-essential) - z Sarge'a - nowych ściągnąć nie mogę, bo netu nie ma... Neostrada, modem sagem.
OK, czy dla takiej akcji ratunkowej można wykorzystać płytkę z 3.1, czy musi być już instalka etch'a?
Czy może jest inna możliwość, jakiś downgrade na przykład?
Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

MarcinD pisze:OK, czy dla takiej akcji ratunkowej można wykorzystać płytkę z 3.1, czy musi być już instalka etch'a?
Czy może jest inna możliwość, jakiś downgrade na przykład?
Jajko to jajko, wydaje mi się, że z 3.1 powinno pójść na Etch'u. Wyżej twojego posta pisze jak masz to zrobić ( http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=3505#3505 ).



Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Maden
Beginner
Posty: 172
Rejestracja: 22 listopada 2006, 15:14
Lokalizacja: tarnów

Post autor: Maden »

Ja musiałem zrobić reinstala żaden z sposobów wymienionych wyżej nie poskutkował możliwe że coś źle robiłem
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Maden pisze:Ja musiałem zrobić reinstala żaden z sposobów wymienionych wyżej nie poskutkował możliwe że coś źle robiłem
I masz teraz Etch zainstalowane tak?
Awatar użytkownika
Maden
Beginner
Posty: 172
Rejestracja: 22 listopada 2006, 15:14
Lokalizacja: tarnów

Post autor: Maden »

zgadza się
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

zgadza się
To bardzo, ale to bardzo Cię proszę abyś zainstalował jeszcze jedno jajko i rsnapshot (tak na wszelki wypadek) :)



Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Maden
Beginner
Posty: 172
Rejestracja: 22 listopada 2006, 15:14
Lokalizacja: tarnów

Post autor: Maden »

nowe jajko trzeba bedzie instalować na nowej partycji czy na tej samej mogę :?:
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Maden pisze:nowe jajko trzeba bedzie instalować na nowej partycji czy na tej samej mogę :?:
Wejdź sobie w synaptic i wpisz "kernel-image". I zainstaluj jakieś dowolne jajko, najlepiej pod twój sprzęt a Ty chyba masz athlona (tak mi się zdaje) a jeśli to prawda to poszukaj kernelka z końcówką k7



Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
draco
Beginner
Posty: 258
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Post autor: draco »

Kaka' pisze:Wejdź sobie w synaptic i wpisz "kernel-image".
Chyba linux-image teraz jak już ;-)
ODPOWIEDZ