Debian stable DVD

Ogólne pytania dotyczące systemu
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

velmafia pisze:chyba nie do końca rozumiesz na czym polega stabilność Debiana
Nie za bardzo cię kumam...o co Ci dokładnie chodzi? Tak jak napisał ms-trex o Debianie to mi się wydaje, że dobrze to rozumie tylko trochę źle się wysłowił (tak na "chłopski rozum" to napisał).



Pozdrawiam!
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Ja zrozumiałem velmafia, tak: Debian, jest stabilny! Ale jak zaczynasz mieszać dystrybucje to stabilny Debian zaczyna wariować. Tak go zrozumiałem i się z nim zgadzam.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kaka' pisze:
velmafia pisze:chyba nie do końca rozumiesz na czym polega stabilność Debiana
Nie za bardzo cię kumam...o co Ci dokładnie chodzi? Tak jak napisał ms-trex o Debianie to mi się wydaje, że dobrze to rozumie tylko trochę źle się wysłowił (tak na "chłopski rozum" to napisał).



Pozdrawiam!

z wypowiedzi ms-trex wywnioskowałem (ale czy słusznie) że według Niego żeby Debian był stabilny musi wszystko być od razu zainstalowane:
wszelkie nowe instalacje mogą psuć tę stabilność może dlatego pełna instalacja debiana zajmuje aż 16CD
to nie "pełna instalacja" a wszystkie pakiety zajmują 16 płyt, a to jest duża różnica, "pełnej instalacji" możesz dokonać tylko podczas instalacji ;) systemu, a pakiety możesz doinstalowywać kiedy chcesz i to jest gwarancją stabilności Debiana, nie instalowanie wszystkiego od razu, ale instalowanie wszystkiego z jednego źródła.

mam nadzieje że jasno się wyraziłem




aloha
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Ja zrozumiałem velmafia, tak: Debian, jest stabilny! Ale jak zaczynasz mieszać dystrybucje to stabilny Debian zaczyna wariować. Tak go zrozumiałem i się z nim zgadzam.
Nie no, velmafia, git napisał tylko mi chodzi o: "chyba nie do końca rozumiesz na czym polega stabilność Debiana" tylko o to. Nie chodziło mi o to, że nie kumam tego co napisał o Debianie, z tym co napisał to trzeba się zgodzić (z prawdą nie można się nie zgodzić :p ). Tylko te pierwsze słowa...


Pozdrawiam!
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

witam
4 grudnia planowano wydać nową wersje stable debiana, już ponad miesiąc a tu ni widu ni słychu nowej wersji??
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

ms-trex pisze:witam
4 grudnia planowano wydać nową wersje stable debiana, już ponad miesiąc a tu ni widu ni słychu nowej wersji??
Etch jest zamrożony i jest w fazie testów, ale spokojnie możesz go zainstalować. Podobno Etch ma zostać oficjalnie wersją stabilną pod koniec stycznia/początek lutego.



Pozdrawiam!
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

Nowa wersja stabilna, czyli Etch, jest już zamrożona, więc niedługo powinna się ukazać. Można powiedzieć, zę teraz przechodzi kosmetykę ;-)

Poza tym, równie stabilną wersją jest wersja oznaczona jako testing. A ta jest dostępna cały czas i to z najnowszymi pakietami.

więcej ->http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=4408#4408
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

a czy ową wersję Etch można już gdzies pobrać
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

ms-trex pisze:a czy ową wersję Etch można już gdzies pobrać
Tak można już pobrać. Możesz zaktualizować aktualnego Debiana do Etch lub ponownie instalować system z płyty na której jest Etch.



Pozdrawiam!
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

a polecania instalację takiej wersji czy może poczekać na oficjalne wydanie?
czy to jest ta wersja etch do pobrania?
http://cdimage.debian.org/cdimage/etch_ ... 86/iso-cd/
zawsze mam z tym problem ;/
ODPOWIEDZ