Windows w Linuksie?

Ogólne pytania dotyczące systemu
frik
Beginner
Posty: 156
Rejestracja: 18 marca 2007, 17:42
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: frik »

ms-trex pisze:Działa jak najbardziej. Kiedyś odpaliłem nawet 3dmarka 2001, ale nie pytajcie ile punktów było :mrgreen:
ale gry to juz ciezka sprawa ;-)
singollo
Posty: 21
Rejestracja: 06 maja 2007, 18:24
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: singollo »

Nowy VMWare Workstation 6.0.1 obsługuje nie tylko 3D, ale też usb 2.0 i Windows Vista.
Bober
Beginner
Posty: 113
Rejestracja: 17 września 2007, 13:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Bober »

ruun, rzeczywiscie dziala, te repo ktore ja mialem byly zle, to co podales dziala bardzo dobrze.
vash-v pisze:czyli wogole nie instalowujac sterownikow (w moim przypadku nvidia) to po co wogole instalowac ten program? przeciez i tak nic na nim nie pojdzie
Windows to nie tylko Gry, czasem potrzeba zainstalowac specjalistyczne programy ktore na Linuxie mimo wszelkich emulacji nie pojda i chociazby po to jest to przydatne, gry to dla mnie drugoplanowa zabawa.... Po za tym mi wystarcza Frozen Bubble do grania :P
skkf
Posty: 3
Rejestracja: 12 października 2007, 00:51

Post autor: skkf »

Tak jak bober, czasem trzeba coś sprawdzić, a nie zawsze się chce przełączać między systemami ;)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

ja mam na etchu virtualbox z repozytorium Innotek
i vmware player
i wszystko hula jak nalezy ;)
karabash
Posty: 58
Rejestracja: 15 lipca 2007, 15:33

Post autor: karabash »

qemu launcher strasznie upraszcza sterowanie qemu w GNOME i sprawia, ze qemu staje sie najlepsza dostepna maszyna wirtualna pod linuksem (w testach wydajnosci VWware-player wypada cienko). Polecam dla poczatkujacych :)

PS
Czy wam tez windows na maszynie wirtualnej instalowal cala noc? :S

(haha! jestem niewyspany, no nie pomyslalem, ze ktos mogl instalowac w dzien :D )
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

jakby mi się instalował dłużej niż pół godziny to bym wyłączył. na Virtualboxie Innoteka jakieś 20 parę minut (ale mam Xp nLitem okrojonego, że tylko pyta o partycję i potem leci dalej właściwie do pulpitu).

niech ktoś zarzuci jakiś wypróbowany sposób na włączenie obsługi usb i wymianę plików między debianem a xp w virtulboxie, bo już różnie próbowałem i jak nie działało tak nie działa, a bez tego to nie ma sensu.
karabash
Posty: 58
Rejestracja: 15 lipca 2007, 15:33

Post autor: karabash »

parrotlarch, a jaki masz sprzet? u mnie athlon 3200+ 1gb ddr 333. dysk ata


Sprawa chyba najwazniejsza... Czy komus udalo sie skorzystac z OpenGL na maszynie wirtualnej? Prosze o pomoc/ tutoriale, cokolwiek (w szczegolnosci bede wdzieczny za qemu! )


PS
Ktos pytal o konfiguracje USB i tym podobnych w qemu. Pomocny okaze sie pakiet qemuctl. U ruchamiany poprzez qemu-launch. Jest to control panel na urzadzenia wejscia-wyjscia takie jak usb, porty, cdrom...

pozdro
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

wymianę plików między debianem a xp w virtulboxie
Przecież z tym nie ma najmniejszego problemu, po prostu udostępniasz katalog poprzez virtualboxa, a potem w xp otwierasz explorator windows klikasz + przy Sieć i wyszukujesz zasoby virtualboxa.
bns
Posty: 74
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 18:21
Lokalizacja: /dev/poznan

Post autor: bns »

parrotlarch pisze:niech ktoś zarzuci jakiś wypróbowany sposób na włączenie obsługi usb i wymianę plików między debianem a xp w virtulboxie, bo już różnie próbowałem i jak nie działało tak nie działa, a bez tego to nie ma sensu.
http://virtualbox.org/wiki/Sharing_files_on_OSE
ODPOWIEDZ