Sytuacja na testingu?

Ogólne pytania dotyczące systemu
Piotr610
Posty: 1
Rejestracja: 07 stycznia 2017, 21:53

Sytuacja na testingu?

Post autor: Piotr610 »

Witam, chciałem się spytać jak teraz wygląda sytuacja na Stretchu, gdyż po długiej podróży przez wiele dystrybucji Linuksa uznałem, iż najbardziej podchodzi mi Debian, aczkolwiek wydanie Stable ma jak dla mnie za stary soft. Mógłby jakiś użytkownik testingów wypowiedzieć się o stabilności oprogramowania etc? Dodam, że interesuje mnie wersja z GNOMEm. I jeszcze bym prosił o jakieś porady dotyczące tego wydania.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sytuacja na testingu?

Post autor: dedito »

Używam i nie narzekam, jest stabilność.
Czasem występują lekkie zamieszania w pakietach, ale nic groźnego, co najwyżej chwilowe problemy z jakąś aplikacją lub funkcją.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Sytuacja na testingu?

Post autor: Yampress »

Jest ok. Niedługo mrożenie więc będzie coraz lepiej.
Tak porównując testingi sprzed innych lat to jest dobrze. Śmiało możesz spróbować

Kiedyś było sobie takie powiedzenie: "nie ważne na czym zaczynasz, ale i tak kończysz na debianie"
Takiego wsparcia, takiej prostoty użytkowania i tylu pakietów to nie ma nigdzie.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Re: Sytuacja na testingu?

Post autor: shevchenko1987 »

A kiedy właściwie zacznie się mrożenie? Bo wcześniej było podawane, że będzie to listopad. Jednak patrząc na kalendarz mamy styczeń i dalej cisza w temacie ;) Czyżby czekali za kernelem 4.10?

@Yampress, Manjaro też ma 3 gałęzie i dobrą stabilność softu. Używam już długo i nic się nie sypie. Chociaż sentyment do Debiana zawsze jest ;)
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2017, 00:19 przez shevchenko1987, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sinplez1y1
Posty: 97
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 23:25

Re: Sytuacja na testingu?

Post autor: sinplez1y1 »

sytuacja na testingu jaka jest wiadomo, stabilnie z lekkimi zawirowaniami ale tych nie widziałem długo, z wheezego na jessie jak była przebudowa initu to dało się to rzeczywiście odczuć ale teraz już idzie gładko i jest ok bez żadnych problemów.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Sytuacja na testingu?

Post autor: Yampress »

Teoria głosi:
Debian Stretch Life cycle

Before the release
2014-11-09: Distribution codename announced
2015-04-26: Jessie released, development on Stretch started
2016-03-03: Decided to defer everything by 2 months to release with Linux 4.10
Q3 2016: Please finish up things for Stretch
2016-11-05: Transition freeze (general freeze of transitions)
2017-01-05: "Soft" freeze (no new packages, no re-entry, normal migrations)
2017-02-05: Full freeze
https://wiki.debian.org/DebianStretch


A jak będzie to się okaże w lutym
Awatar użytkownika
sinplez1y1
Posty: 97
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 23:25

Re: Sytuacja na testingu?

Post autor: sinplez1y1 »

2017-02-05: Full freeze
już? no to się pośpieszyli, każdy goni za numerkami nawet Debian:) ale pewnie pślizg będzie i tak nawet na tak napiętym harmonogramie...
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Sytuacja na testingu?

Post autor: Yampress »

Pane, harmonogram ustalali dawno dawno temu.... Tylko czas szybko leci ]:>
kviatek
Beginner
Posty: 175
Rejestracja: 07 lutego 2015, 08:07

Re: Sytuacja na testingu?

Post autor: kviatek »

Hej,

Próbowałem 2 dni temu zainstalować Stretcha zarówno z migawki codziennej jak i z RC2, ale miałem w obu przypadkach komunikat podczas uruchamiania systemu odnośnie ACPI, nie zdążyłem zapisać całości, ale wyglądało to mniej więcej tak: ACPI Error Method parse/execution failed
W internecie znalazłem troche informacji o przynajmniej podobnym błędzie, wygląda to na winę
nowego kernel 4.9, tak przynajmniej zgaduję, nie wiem, czy dobrze myślę.
Napotkałem sporo komentarzy, że posypały się sterowniki WiFi po aktualizacji jądra w Stretchu,
więc może i mój problem wiąże się z aktualizacją jajka, ale nigdzie nie znalazłem komentarzy, żeby ktoś jeszcze się na to skarżył.
Macie taki kłopot? Możliwe, że to coś z moim komputerem nie tak? Wiem, że nie powinno się generalnie instalować testinga
z płyty przez niedopracowany instalator, ale pomyślałem, że ten powinien być już ok na 2 dni przez mrożeniem, więc postanowiłem zaryzykować.
Jestem teraz na stabilnym, ale chciałbym podbić do testinga.
Jak myślicie, o co chodzi?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ