Linux Live - menu wyboru

Ogólne pytania dotyczące systemu
kiela
Posty: 4
Rejestracja: 02 lutego 2016, 14:17

Linux Live - menu wyboru

Post autor: kiela »

Witam wszystkich.
Zamierzam wykorzystać Linux live jako własny system, który po resecie zawsze będzie taki sam - czyli cokolwiek użytkownik zrobi na systemie, będzie to do momentu resetu komputera. Do tego celu wykorzystałem JLIVECD - stworzyłem własną dystrybucję Linuxa (wykorzystałem Linux Mint) z oprogramowaniem, które jest mi niezbędne do pracy. Każdy linux po ściągnięciu i wypaleniu na płycie w momencie startu ma najpierw menu wyboru języka, a później menu: czy chcemy zainstalować, czy tylko przejrzeć przed instalacją, memtest, sprawdzenie płyty pod kątem nieprawidłowości i startowanie z dysku twardego. Czy ktoś może mi pomóc w pozbyciu się całego menu. Czyli chcę aby po starcie Live od razu włączył się linux jakbym wybrał opcję testowania systemu przed instalacją. Dodam, że komputer nie posiada dysku twardego więc instalacja i tak byłaby niemożliwa. Ale zależy mi na tym, żeby użytkownicy nie widzieli tych opcji. Z góry dziękuje za pomoc lub jakąkolwiek podpowiedź.
Dodam, że próbowałem zmienić plik grub, ale cokolwiek bym tam nie zmieniał to i tak zawsze Linux Live wstaje tak samo. :confused:
Awatar użytkownika
pawkrol
Moderator
Posty: 939
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 10:25

Post autor: pawkrol »

Zobacz na płycie isolinux/isolinux.cfg
kiela
Posty: 4
Rejestracja: 02 lutego 2016, 14:17

Post autor: kiela »

Dziękuje, faktycznie coś tutaj jest. Zabieram się za to i dam znać czy działa.

Faktycznie działa. muszę jeszcze pokombinować jak się pozbyć pierwszego podmenu - kliknięcie myszką żeby pojawiło się kolejne menu - te już edytowane moje menu.

Może jakaś podpowiedź?
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Proszę nie pisać postu pod postem tylko używać opcji "Edycja wiadomości".
ODPOWIEDZ